Orientēšanās: pirmais zelts Latvijas čempionātā

Didzis Bauers

2015. gada 9. oktobris 18:06

51

Nedēļas nogalē Beverīnas novada Pūpolos notika pēdējais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon – uzvaru maratona jeb pagarinātajā distancē izcīnīja “Alūksne-Ape OK” pārstāvis Jānis Kūms no Gaujienas.

Sacensībās, kuras norisinājās Gaujas krastā, vīriešu elitē bija jāveic 23 kilometrus gara distance, bet sievietēm jāmēro 15 kilometri. Apvidus, lai gan bez izteikta reljefa, tomēr izrādījās pietiekami izaicinošs – aizaugušās Gaujas vecupes apgrūtināja skriešanu un padarīja orientēšanos interesantu. Vīriešu elitē agri izveidojās līderu grupa, kurā līdz distances beigām palika trīs medaļu pretendenti – deviņkārtējais čempions Jānis Krūmiņš, OK “Kāpa” orientierists Guntis Māliņš un Gaujienas sportists Jānis Kūms. Aptuveni divus kilometrus pirms beigām J.Krūmiņš izvēlējās labāku ceļu variantu un atrāvās no sekotājiem, taču pieļāva nelielas kļūdiņas un jau pie pirmspēdējā kontrolpunkta atkal bija noķerts. Finiša spurtā pārāks izrādījās J.Kūms, kurš finišēja pēc 2:41:03, par sešām sekundēm apsteidzot G.Māliņu un 28 sekundes pirms J.Krūmiņa, kuram spēka finiša izrāvienam vairs nepietika.

J.Kūms stāsta, ka visas distances garumā bijusi ļoti interesanta cīņa. Viņam šī ir pirmā individuālā zelta medaļa Latvijas čempionātos.
No “Alūksne-Ape OK” vēl startēja: V12 grupā Austris Kalniņš – 8.vietā, V35 grupā Raivis Kalniņš – 7.vietā, V45 grupā Māris Vabulnieks – 7.vietā.