Pauerliftings: notiek 10.Alūksnes novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus

Brīvdienās notika Alūksnes novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Sacensības svinēja savu 10 gadu jubileju un vienlaikus bija arī Latvijas Kausa izcīņas pauerliftingā 16. posms.

Zīmīgi, bet Alūksnē šogad pulcējās tieši 10 komandas, viena no tām bija arī komanda no Lietuvas „Viktorija LT”. Tā kā sacensības notika Latvijas Kausa ietvaros, komandas braši cīnījās par tik nozīmīgajiem Latvijas Kausa punktiem. Alūksnē spēcīgākā bija „Madonas SCK” komanda, kura šobrīd arī Latvijas kopvērtējuma tabulā ierindojas 1. vietā. „Gulbenes K.S.P.” izcīnīja 2. vietu Alūksnes čempionātā, bet 3. vietā ierindojās pašu alūksniešu sportisti no komandas „Spēka Pasaule – Alūksne”.

Sportisti sacentās arī par individuāli labākajiem rezultātiem gan katrā svara kategorijā, gan arī grupas ietvaros. Grupā labākos atlētus noteica katra sportista personīgais svars attiecībā pret uzspiestajiem kilogramiem jeb Vilksa koeficienta aprēķins. Sacensību rezultāti pieejami: http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1404

Dāmu konkurencē par absolūti spēcīgākajām kļuva „Madonas SCK” sportistes. Ieviņa Liģere (virs 72 kg) izcīnīja 1. vietu, uzspiežot 85 kg. Ieva Sintija Mālniece (līdz 57 kg) ierindojās 2. vietā ar rezultātu 35 kg. Baiba Daigina (līdz 72 kg) uzspieda 37,5 kg, taču palika 3. vietā pēc Vilksa punktiem.

Starp jauniešiem līdz 18 gadiem triumfēja „Aizkraukles SC” sportists Aleh Kudrautsau (līdz 105 kg), kurš uzspieda 167,5 kg. Rihards Lielgalvis (līdz 93 kg), kurš sacensībās startēja individuāli, kļuva par 2. vietas ieguvēju ar rezultātu 140 kg. Mājinieku komandas atlēts Mairis Kļava (līdz 74 kg) uzspieda 100 kg, izcīnot 3. vietu.

Junioru grupā līdz 23 gadiem 1. vietu izcīnīja „Gulbenes K.S.P.” sportists Helvijs Kamšs (līdz 93 kg), uzspiežot 162,5 kg. Mindaugas Virkutis (līdz 93 kg) ieguva 2. vietu ar uzspiestajiem 155 kg. Savukārt 3. vietā palika komandas „Pļaviņas” atlēts Sergejs Jerseslavcevs (līdz 83 kg), uzspiežot 132,5 kg.

Evaldas Cernauskas (līdz 93 kg) Alūksnē kļuva par spēcīgāko vīru, kurš uzveica 195 kg smago svaru stieni. Godpilno 2. vietu ieguva „Aizkraukles SC” sportists Gints Reinholds (līdz 93 kg) ar uzspiestajiem 180 kg. Dainis Stivka (līdz 105 kg) ar rezultātu 185 kg ierindojās 3. vietā.

Alūksnes čempionāts norisinājās arī trīs senioru vecuma grupās. Starp senioriem virs 40 gadiem Arvydas Kleinovas (līdz 105 kg) uzspieda 175 kg un ar šo rezultātu izcīnīja 1. vietu. „Spēka Pasaule – Alūksne” seniors Sandis Andersons (līdz 120 kg) kļuva par 2. vietas ieguvēju, uzspiežot 180 kg. Savukārt 3. vietā palika Arnis Mazurs (līdz 105 kg) no „Gulbenes K.S.P.” ar uzspiestajiem 170 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem Vilnis Lamsteris (līdz 83 kg) no komandas „Gulbenes K.S.P.” uzspieda 122,5 kg un kļuva par spēcīgāko senioru šajā grupā. „Aizkraukles SC” atlēts Staņislavs Rasims (līdz 93 kg) ierindojās 2. vietā ar paceltajiem 125 kg. Rimantas Sakeris (līdz 59 kg) no „Viktorija LT” palika 3. vietā, uzspiežot 75 kg.

Alūksnes čempionātā vecākais sportists bija „Gulbenes K.S.P.” seniors Ēriks Dumārovs (līdz 66 kg), kurš startēja vecuma grupā virs 60 gadiem. Sportists sacensībās uzspieda 70 kg smago svaru stieni.

Alūksnes novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja biedrība „Spēka Pasaule” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, pārstrādes uzņēmums „Rosība”, Latvijas Neredzīgo sporta savienība un interneta veikals veikals.sp.lv/.