Vāc iedzīvotāju parakstus
Alūksnietis Venantijs Bukšs pašlaik vāc iedzīvotāju parakstus par pašvaldības uzņēmumu SIA “Alūksnes nami” un akciju sabiedrības “Simone”darbību, ko iesniegs Alūksnes novada domē. Parakstu vākšana iecerēta līdz aprīļa beigām, un šajā darbā V.Bukšam palīdz arī atsevišķu māju vecākie.
Iedzīvotāji pieprasa izskatīt un labot iepriekšējās pilsētas pašvaldības sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2008.gada 18.februārī kļūdaini pieņemto siltumenerģijas divpakāpju tarifu – 38,74 Ls – tarifs nedrīkstot būt lielāks par 32 Ls. Iedzīvotāji pieprasa turpmāk nodrošināt komunālos maksājumus veikt tieši pakalpojuma sniedzējiem bez “Alūksnes namu” starpniecības. Ikmēneša maksājumiem pievienot informāciju par māju naudas uzkrājumiem un to izlietošanu. Reorganizēt akciju sabiedrības “Simone”, SIA “Alūksnes nami” un SIA “Rūpe” saimnieciski finansiālo darbību, apvienojot kopējā uzņēmumā “Komunālo pakalpojumu savienība”. Kā pēdējā prasība izvirzīta nekavējoties atjaunot Alūksnes pilsētas sabiedriskās pirts darbu. “Savāktos parakstus oficiāli iesniegsim domei – tā būs tautas balss. Tās ir problēmas, kas skar visu pilsētu – tālāk tā turpināt nevar. Ir vajadzīga neatkarīga ekspertu komisija, kas izvērtē “Alūksnes namu” darbību, kur pašlaik notiek ļoti liela krāpšanās pret iedzīvotājiem. Ja pašvaldība to nenovērsīs, mēs vērsīsimies pēc palīdzības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā,” saka V.Bukšs.
Pārāk augsti izcenojumi
V.Bukšs uzskata – ir adekvāti maksāt līdz latam par kvadrātmetru apkures, bet Apes ielā 6 šosezon bijis jāmaksā vidēji 1,30 latu par kvadrātmetru. “Mūsu mājā siltummezglus regulē “Alūksnes namu” strādnieks, kurš speciāli dara tā, lai iedzīvotājiem būtu vairāk jāmaksā. Bet mājas iedzīvotāji vēl maksā “Alūksnes namiem” par šo apzagšanas pakalpojumu! Pilsētā ir mājas, kur siltuma padevi dzīvokļiem regulē māju vecākie un maksa nav tik augsta,” pauž V.Bukšs. Viņš ir nemierā arī ar Apes ielas 6 mājas vecākās Olgas Bankas darbu. “Viņa ir jānomaina, bet neviens negrib uzņemties šos pienākumus. Man kā mājas iedzīvotājam nesniedz informāciju par mājas līdzekļu uzkrājumiem un izlietojumu,” stāsta V.Bukšs un norāda, ka pats gan nevarot kļūt par mājas vecāko veselības problēmu un solīdā vecuma dēļ. V.Bukšs uzskata, ka “Alūksnes namiem” ir pārāk augsti izcenojumi par veiktajiem remontdarbiem. “Iekļaut cenā amortizācijas izmaksas, izsaukuma pieteikuma maksu, instrumentu nolietojumu un tamlīdzīgas kategorijas ir sacerējums priekš nelietības. Kopā ar citiem iedzīvotājiem nesen tikāmies ar četriem Alūksnes novada domes deputātiem – Dzintaru Adleru, Jāni Nīkrenci, Laimoni Sīpolu un Verneru Kalēju. Piemēram, kā “Simonei” var nebūt naudas kurināmā iegādei, ja es no sava vienistabas dzīvokļa vien sezonā samaksāju 200 latu par apkuri! Par šo naudu var nopirkt četras malkas kravas,” domā V.Bukšs.
Iedzīvotāju interese maza
Apes ielas 6. mājas vecākā O.Banka skaidro, ka mājas iedzīvotājiem kāpņu telpās regulāri izliek informāciju. “Pašlaik mājai ir vairāk nekā 5000 latu uzkrājums, ko šovasar tērēsim, lai novērstu lietusūdeņu tecēšanu no jumta pa sienu šuvēm. Runājot par siltuma padevi mājai – kad vajadzēja, skaitītāju regulēja “Alūksnes namu” inženieris, bet kā mājas vecākā vienmēr biju klāt un nekāda ļaunprātība netika īstenota,” saka O.Banka. Viņa atklāj, ka pirms vairākiem mēnešiem sasauca mājas kopsapulci, lai lemtu par iespēju izmantot Eiropas fondu finansējumu mājas siltināšanai. “”Alūksnes namu” inženieris gan atzina, ka mūsu mājai siltināšana neesot nepieciešama, par ko biju pārsteigta. Diemžēl arī dzīvokļu īpašnieku vairākums tam iebilda - piekrišanu deva tikai 40 procenti. Lielākā daļa iedzīvotāju gan nemaz neinteresējas par mājas kopējām lietām,” saka O.Banka. Tomēr viņa piekrīt, ka “Alūksnes namu” pakalpojumu izmaksas varētu būt lētākas. “Piemēram, katru mēnesi no mūsu mājas 250 latu tiek paredzēti “Alūksnes namu” administratīvajām izmaksām, 200 latu – sētnieku darba apmaksai. Konkurences māju apsaimniekošanā “Alūksnes namiem” nav – kā var, tā strādā,” saka O.Banka.
Informāciju neliedz
SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs atzīst – “Alūksnes nami” apsaimnieko 120 mājas pilsētā, kur dzīvo vairāki tūkstoši iedzīvotāju, un atsevišķiem cilvēkiem viņi vienmēr ir zagļi un krāpnieki. “Ir automātiskais siltummezgls, kur uzstāda mājai vajadzīgo režīmu. Piemēram, ja ir elektroenerģijas padeves traucējumi, uzstādītā programma tiek traucēta un mūsu inženieris pēc mājas izsaukuma brauc to atkal regulēt. “Alūksnes nami” nav ieinteresēti, lai cilvēki maksātu vairāk par siltumu – ja apkure būtu lētāka, tad būtu mazāk to, kas nespēj samaksāt komunālos rēķinus,” saka M.Kosinovs. Viņš apstiprina, ka kopā ar rēķinu katru mēnesi iedzīvotāji vairs nesaņem informāciju par mājas līdzekļu uzkrājumu. “Secinājām, ka 90 procenti mūsu informatīvo lapu tika vienkārši izmesti atkritumos, tādēļ no tā atteicāmies. Jebkurš iedzīvotājs var personīgi vai telefoniski vērsties “Alūksnes namos”, lai to uzzinātu. Konkrēti Apes ielas 6.mājai līdz 1.aprīlim bija 6598 latu uzkrājums, kas ir par 1000 latiem vairāk nekā uz gada sākumā,” skaidro M.Kosinovs.
Rosina atteikties
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – ar “Alūksnes namu” vadību jau ir pārrunāts, ko vajadzētu mainīt šā pašvaldības uzņēmuma darbā. “Esmu licis “Alūksnes namiem” rīkot iedzīvotāju sapulces, lai stāstītu par iespēju siltināt mājas par Eiropas naudu, kā arī izvērtēt uzņēmuma administratīvos izdevumus un pakalpojumu izmaksas, kas ir augstas. Protams, šā uzņēmuma darbībai ir jāseko un tā jāuzlabo. Tas ir komercuzņēmums, bet daudzi ir nemierā ar tā darbības stilu. Visvairāk iedzīvotājus uztrauc dārgais “Alūksnes namu” pakalpojums. Arī mūsu mājas iedzīvotājiem tas nepatika – mūsu apsaimniekotājs vairs nav “Alūksnes nami”. Aicinu arī citus iedzīvotājus, kuri ir nemierā, atteikties no “Alūksnes namu” pakalpojumiem, jo tas ir komercuzņēmums,” saka Dz.Adlers.
Kategorijas
- Laikraksta sludinājumi
- Pērk
- Pārdod
- Dažādi
- Pakalpojumi
- Maina
- Izīrē
- Vēlas īrēt
- Dāvinu
- Darbs - meklēju
- Darbs - piedāvāju
- Pazudis / Atrasts
- Līdzjutība
- Sludinājumi
- Transports
- Nekustamais īpašums
- Darbs un izglītība
- Izklaide
- Mājdzīvnieki
- Dažādi
- Mājsaimniecība
- Lauksaimniecība
- Labsajūta un veselība
- Celtniecība
- Elektronika
- Pērk
- Pārdod
- Forums
- Mana dzīvesvieta
- Cilvēki
- Izklaides iespējas
- Sanāca kā vienmēr...
- Ir ko teikt?
- Izklaide un kultūra
- Transports un satiksme
- Pilsēta
- Darba devēji
- Citos portālos
- Diena.lv
- Db.lv
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Sarunas par dzīvi
- Latvija pēc 90
- 8778
- Konkursi
- Mīlestības stāstu konkurss
- Blogi
- Afiša
- Koncerti
- Teātra izrādes
- Izstādes
- Sports
- Balles un diskotēkas
- Bērniem
- Filmas
- Citi pasākumi
- Dievkalpojumi
- Jauniešiem
- Senioriem
- Svētki
- Piemiņas pasākumi
- Izlaidumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Cope un medības
- Dzive laukos
- Veselība
- Sports
- Politika
- Vēlēšanu ziņas
- 10. Saeimas vēlēšanas
- 11. Saeimas vēlēšanas
- Kultūra
- Konkursi
- Vietējās ziņas
- Skolu ziņas
- Pasaules ziņas
- Latvijas ziņas
- Policijas ziņas
- Skola Kanaviņu kalnā
- Senioriem
- Vēlēšanas 2017
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Statiskas lapas
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Teritoriālās reformas krustcelēs
- Izklaide
- 13. Saeimas vēlēšanas
- Slēpņošanās spēle "Discover the city"
- Koronavīruss
- "Unikālas kultūras tradīcijas Alūksnes un Apes novadu pierobežā"