Sacenšas svaru stieņa spiešanā guļus

Didzis Bauers

2016. gada 14. oktobris 00:00

1

Alūksnes sporta kluba “Spēka pasaule” telpās pagājušās nedēļas nogalē notika Alūksnes novada atklātais čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus, kurā spēkiem mērojās 10 komandas. Šogad par spēcīgāko komandu Alūksnē tika titulēta komanda „Rembate”, 2.vietā - sporta klubs „Gulbenes K.S.P.”, 3.vietu izcīnīja mājinieku sportisti no komandas „Spēka Pasaule – Alūksne”.

Sacenšas 63 sportisti
Šogad paliek 11 gadi, kopš Alūksnē uz šīm sacensībām pulcējas un sacenšas sportisti no visas Latvijas, un veselīgu konkurenci rada sportisti no Lietuvas. Šoreiz bija atbraukušas trīs lietuviešu komandas. Kopā par medaļām sacentās 63 sportisti sešās grupās. Atsevišķi katrā svara kategorijā tika apbalvoti spēcīgākie sportisti, taču grupu ietvaros labākos atlētus noteica katra sportista personīgais svars attiecībā pret uzspiestajiem kilogramiem jeb Vilksa koeficienta aprēķins.
„Spēka Pasaules – Alūksne” pārstāve alūksniete Vineta Bumbiša izcīnīja uzvaru svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, uzspiežot 47,5 kilogramus smagu svaru stieni. Marika Magaziņa svara kategorijā virs 72 kilogramiem palika ceturtā ar paceltiem 62,5 kilogramiem. “Open” vīru grupā Andris Naļimovs (līdz 93 kilogramiem) pacēla 155 kilogramus un ierindojās 2.vietā.

Spēcīgi jaunieši
Starp jauniešiem līdz 18 gadiem absolūti spēcīgākais „Spēka Pasaules - Alūksne” sportists Mairis Kļava (svara kategorijā līdz 74 kilogramiem) izcīnīja 1.vietu grupā ar uzspiestajiem 140 kilogramiem. Junioru grupā līdz 23 gadiem svara kategorijā līdz 93 kilogramiem visvairāk uzspieda Rihards Lielgalvis - 115 kilogramus, trešais - Oskars Puļļa ar 110 kilogramiem. Senioru grupā virs 50 gadiem Mārtiņš Krucis svara kategorijā līdz 119 kilogramiem pacēla 95 kilogramus un palika 4.vietā.
Sacensības vienlaikus bija gan Latvijas kausa izcīņas 16.posms, gan Vidzemes reģiona kausa 8.posms. Alūksnes novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja biedrība „Spēka Pasaule” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals “veikals.sp.lv”. ◆