Rudzīte un Zēmelis startē Pasaules čempionātā

Agita Bērziņa

2013. gada 30. janvāris 12:59

479

Pasaules čempionātā biatlonā jauniešiem un junioriem Austrijā Latviju pārstāvēja divi jaunie biatlonisti no Alūksnes – Rasma Rudzīte un Linards Zēmelis.

Sacensībās biatlonistiem pirms nedēļas iesākās ar sacensībām sprintā. Abi alūksnieši spēja kvalificēties iedzīšanas distancē. R.Rudzīte sešu kilometru sprinta distancē ieguva 55.vietu 91 dalībnieces konkurencē. Divās šaušanās viņa pieļāva kopumā trīs kļūdas un finišā par četrām minūtēm un 31,9 sekundēm piekāpās uzvaru izcīnījušajai Uļjanai Kajševai no Krievijas. Savukārt L.Zēmelis 7,5 kilometrus garajā distancē finišēja 51.vietā. Zēmelis kopumā pieļāva trīs kļūdas šaušanā un uzvarētājam Fabjēnam Klodam no Francijas zaudēja divas minūtes un 40,5 sekundes.

7,5 kilometru iedzīšanas sacensībās svētdien R.Rudzīte ieguva 55.vietu starp 57 dalībniecēm. Viņa ar septiņām kļūdām finišā no uzvarētājas krievietes U.Kajševas atpalika par desmit minūtēm un 7,9 sekundēm. L.Zēmelis desmit kilometru distancē 58.vietu. Viņš pieļāva sešas kļūdas un uzvaru izcīnījušajam amerikānim Šonam Dohertijam zaudēja septiņas minūtes un 28,8 sekundes.

Desmit kilometru individuālajās sacensībās otrdien R.Rudzīte ierindojās 71.vietā. Četrās šaušanās viņa kopumā pieļāva deviņas kļūdas un finišā par desmit minūtēm un 54,5 sekundēm piekāpās uzvaru izcīnījušajai U.Kajševai. Kopumā sacensībās startēja 89 sportistes. L.Zēmelis 12,5 kilometru individuālajās sacensībās ierindojās augstajā 19.vietā, kas ir Latvijas sportistu augstvērtīgākais sasniegums šajā čempionātā. Četrās šaušanās Zēmelis pieļāva tikai vienu kļūdu, finišā par trim minūtēm un 41 sekundi piekāpjoties uzvaru izcīnījušajam Aristīdam Begū no Francijas.