Pasaules čempionātā biatlonā jauniešiem labākā no Latvijas - Sanita Buliņa

Didzis Bauers

2018. gada 9. marts 11:29

879

Otepē, Igaunijā, visu pagājušo nedēļu norisinājās Pasaules čempionāts biatlonā jauniešiem un junioriem. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja 14 dalībnieki, no kuriem 3 bija alūksnieši – māsas Sanita un Sandra Buliņas un Kristaps Deksnis.

Sacensības sākās ar individuālajām distancēm. 12,5 kilometros vislabāko rezultātu no alūksniešiem uzrādīja Sanita Buliņa, izcīnot 37.vietu šaušanā (0+2+0+1) un uzvarētājai zaudējot 4 minūtes. Sandra finišēja 77.vietā - neveicās šaušanā (1+2+4+1), 8 minūtes aiz uzvarētājas. Kristaps Deksnis nefinišēja.

Sanita startēja arī stafetē, kur Latvijai - 11.vieta. Bija labs ātrums trasē, bet neveicās guļus šaušanā.

Sprinta 6 kilometru distancē meitenēm labāko rezultātu latviešiem atkal uzrādīja Sanita Buliņa – 49.vieta šaušanā (3+1), uzvarētājai zaudētas 2,5 minūtes. 61.vietā - māsa Sandra, kurai pietrūka tikai 0,6 simtdaļu līdz 60.vietai (1+2), kas garantētu vietu iedzīšanā. 79.vietu 7,5 kilometru iedzīšanā izcīnīja Kristaps Deksnis, šaušanā (1+2) finišējot 5 minūtes aiz uzvarētāja.

Iedzīšanas sacensībā Sanita, konkurējot lielākoties ar vecākām sportistēm, svētdien izcīnīja 38.vietu Igaunijā Pasaules čempionātā jauniešiem 7,5 kilometru iedzīšanas distancē, nopelnīja piecus soda apļus, taču kopvērtējumā spēja pakāpties par 11 pozīcijām augstāk, jo trasē viņa devās ar 49.numuru. Uzvarētājai viņa zaudēja 5 minūtes un 24,1 sekundi.