Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Polijas izcelsmes mencu aknās konstatēts paaugstināts dioksīna daudzums

Agita Auziņa

2009. gada 8. decembris 12:04

1040

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Polijas uzņēmuma „DOS” Sp. z.o.o. ražotajās mencu aknās konstatējis pārsniegtu maksimāli pieļaujamo toksisko vielu – dioksīnu un dioksīniem līdzīgo polihlorbifenilu daudzumu.

Maksimāli pieļaujamā dioksīna norma pārsniegta uzņēmuma „DOS” Sp. z.o.o. (reģistrācijas Nr. PL 22081802) ražotajos konservos ar partijas Nr. 42L6 06/03/2009 J 03.2012. Paraugs ņemts mencu aknām, kas izplatītas „Maxima” veikalu tīklā, informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere

Pagaidām PVD vēl nav informācijas, cik liela ir Latvijā ievestā mencu aknu konservu partija, taču visa tirdzniecībā pieejamā produkcija izplatītājam būs jāizņem no apgrozības.

Lai gan cilvēkam, kurš piesārņoto produktu uzturā lietojis vienu reizi un nedara to regulāri, veselības problēmas nedraud, PVD aicina patērētājus atturēties no šīs mencu aknu konservu partijas iegādāšanās un neizmantot tos uzturā, ja tie jau ir nopirkti. Zinātnieki uzskata, ka dioksīniem un dioksīniem līdzīgajiem polihlorbifeniliem, ja tie tiek uzņemti ilgākā laika periodā, kaut arī nelielos daudzumos, ir kancerogēna iedarbība.

Kategorijas