Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Universāls brīnumlīdzeklis - Citrullus lanatus. Palīdzēs atbrīvoties no liekā svara un krunciņām.

Valija Beluza

2018. gada 27. augusts 11:30

956

Arbūza diēta sniedz ne vien tīkamas pārmaiņas ēdienkartē, bet arī iespēju vienkārši attīrīt nieres no smiltiņām, urīnpūsli no akmentiņiem un visu organismu no šlakvielām un liekā svara. Lielajai ogai dietologi piedēvē teju brīnumainas īpašības, bet galvenais ieguvums – minimums blakņu. Tātad saprātīgi šo diētu var izmantot jebkura vecuma cilvēks un pie dažādām diagnozēm. Arī seniori, aterosklerozes slimnieki, tie, kuriem traucēta tauku un holesterīna apmaiņa.

Nogatavošanās periodā augļa mīkstumā veidojusies fruktoze, mums tik nepieciešamās šķiedrvielas, pektīni un folijskābe. Folijskābes uzņemšana īpaši svarīga pēc ilgstošas antibiotiku lietošanas, pie hroniskām zarnu trakta, kā arī aknu un asins slimībām. Savukārt šīs skābes trūkums organismā noved pie anēmijas.
Arbūzu diēta šķiet ļoti pievilcīga, jo visu dienu pa mazam gabaliņam ļauts ēst, cik vien gribas. Sāta sajūta garantēta, turklāt 100 gramos arbūza ir tikai 40 kcal.

Ja pietiek izturības arbūza diētas laikā uzturā neko citu nelietot, dzert vienīgi vārītu ūdeni, piecās dienās organisms atbrīvojas no liekā šķidruma, toksīniem, nevēlamiem sāļiem un dažiem liekiem kilogramiem.
Var šķist apgrūtinoši visu diennakti mieloties ar saldo mīkstumu un sekot līdzi pašsajūtai, jo uz mono diētu var būt arī negatīvas reakcijas. Jārēķinās ar krietni biežāku tualetes apmeklēšanu. Labu pakalpojumu sev izdarīsim arī ar mērenāku pieeju – arbūzu sezonas laikā ik nedēļu ieplānojot vienu vai divas atslodzes uztura dienas.
Ieguvums ir vērā ņemams: arbūza diēta neitralizē pārlieku skābo vidi, ko rada maize, gaļa, olas un zivis, palīdz atlabt pat pēc tik nopietnām kaitēm kā Botkina slimība, ciroze, hronisks hepatīts un žultsakmeņu slimība. Svaigu arbūzu, līdz kilogramam vienā piegājienā, divas trīs reizes dienā stundu pirms ēdienreizes, iesaka ēst hipertoniķiem un čūlas slimniekiem. Jutīgāka kuņģa un zarnu īpašniekiem jāsāk ar mazākām porcijām – 50 līdz 100 gramiem divas reizes dienā, arī pirms pamatēdiena.

Aizdzen krunciņas
Pateicoties arbūza unikālajai spējai pastiprināti izvadīt urīnu, to sauc par vienu no labākajiem organisma attīrītājiem. Arbūza vērtīgo īpašību sarakstā ir arī spēja stiprināt organismu, veicināt zarnu darbību, izvadīt slikto holesterīnu, regulēt skābju bāzu līdzsvaru un mazināt aterosklerozi. Saldais un spirdzinošais augļa mīkstums lieliski remdē slāpes drudža gadījumā.
Arbūza nosaukums cēlies no persiešu valodas un nozīmē – ēzeļu gurķis, jo savvaļas arbūza dzimtenē – Āfrikā – tas bijis nozīmīgs valgmes avots bušmeņu ciltīm un visiem Kalahari tuksneša dzīvniekiem.
Arbūzs noder arī kā skaistumkopšanas līdzeklis, īpaši, ja ir sausa sejas un kakla āda. Mīkstumu uzklāj plānā kārtā, patur 15 minūtes un noslauka ar vates piciņu vai maigu salveti.
Arbūzs (Citrullus lanatus) ir ķirbju dzimtas viengadīgs kultūraugs, tāpēc tā sēklas, gluži kā ķirbju sēklas, noder, lai atbrīvotos no cērmēm.
100 gramu svaigu sēklu sašķaida, aplej ar vienu litru ūdens. Pēc 45 minūšu vārīšanas uz lēnas uguns, nokāš un dzer 3 reizes dienā pa vienai krūzei.

Kategorijas