Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Valdības veidošanas gaitā joprojām daudz neskaidrību

Leta

2018. gada 17. oktobris 08:46

39

Valdības veidošanas gaitā joprojām ir daudz neskaidrību - gan par to, kuras partijas veidos koalīciju, gan par to, kura politiskā spēka pārstāvis ieņems premjera amatu. Politiķu viedokļi minētajos jautājumā ir atšķirīgi, un arī neoficiāli viņi pauž, ka pagaidām prognozēt sarunu iznākumu ir pāragri.

Vienlaikus daļa politiķu uzskata, ka mazākas izredzes uz premjera amatu pašlaik ir "KPV LV", bet valdība "Jaunās konservatīvās partijas" (JKP) un "Attīstībai/Par!" vadībā varētu būt reālāks scenārijs. Paši "KPV LV" nepiekrīt šādam skatījumam par savām izredzēm un redz iespēju vadīt Ministru kabinetu.

Situācijā, kad sarunas paralēli organizē visi trīs augstākminētie politiskie spēki, pašlaik neesot skaidrs, kurš uzņemsies galveno iniciatīvu. Apstākļi mainītos, ja atsevišķas no tām nolemtu izveidot bloku vai nu savā starpā, vai ar kādu citu no vēl trīs labēji centriskām partijām. Šādai apvienībai būtu lielāks deputātu skaits, līdz ar to arī plašākas iespējas vest rezultatīvākas sarunas.

Kā ziņots, valdības veidošanas sarunas paralēli organizē vai pauž gatavību turpināt gan "Attīstībai/Par!", gan "KPV LV" un JKP.

"Attīstībai/Par!" un "KPV LV" sarunas turpina ar visām tā dēvētajām centriskajām, centriski labējām jeb latviskā spārna partijām, savukārt JKP paziņojusi, ka nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību. Ārpus sarunām par valdības veidošanu palikusi "Saskaņa".

Līdz šim JKP piedāvājumu kā vienīgā ir noraidījusi "Attīstībai/Par!", kuras pārstāvji skaidrojuši, ka vispirms vēlas panākt vienošanos par paveicamajiem darbiem. Ir sagaidāms, ka abas partijas vēl tiksies uz sarunām.

Kategorijas