Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Ar sniega pilnu trasi un aizraujošiem notikumiem aizvadīta Rally Alūksne pirmā diena

Piektdienas vakarā aizvadīti pirmie divi ātrumposmi Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu atklāšanas sacensībās “Rally Alūksne 2019”, pēc kuriem absolūtajā ieskaitē vadībā atrodas ukraiņa Valērija Gorbana pilotētā ekipāža, kas startē ar WRC klases auto. Šogad rallija sezona Latvijā, ar sacensībām Alūksnē, iesākusies patiešām ar īstu un sniegotu ziemas ralliju. 

Kopumā sacensībām pieteikušās un uz starta līnijas iziet 84 rallija ekipāžas. Piektdien, pēc sacensību oficiālās atklāšanas, pa sniegoto nakts trasi Alūksnes apkaimē tika aizvadīti divi pirmie ātrumposmi. Savukārt, pārējie astoņi tiks aizvadīti visas sestdienas garumā.
Pirmajā ātrumposmā ātrākie absolūtajā ieskaitē bija Valērijs Gorbans un Sergejs Larenss, kuri startē ar pasaules čempionāta trases iepazinušo “Mini John Cooper Works WRC” automašīnu. Ar otro labāko rezultātu, uzrādot lielisku sniegumu, viņiem seko septiņpadsmit gadus jaunais Olivers Solbergs (Oliver Solberg) un Ārons Roberts Džonstons (Aaron Robert Johnston), kamēr trešo vietu ieņēma poļu Lūkasa Habaja (Lukasz Habaj) un Daniela Dimurski (Daniel Dymurski) ekipāža.

Tikmēr, LRC1 grupā ātrāko rezultātu abos šī vakara ātrumposmos uzrādīja leģendārais Jānis Vorobjevs ar stūrmani Ivo Pūķi, otrā vieta - Edijam Bergmanim un Edgaram Grīnam, savukārt, trešo vietu ieņēma Kristaps Sarma un Sandis Druks-Janzemis.
LRC2 grupā labāko sniegumu naksnīgajā Alūksnes trasē uzrādīja aizvadītā gada Igaunijas un Latvijas rallija čempionu ekipāža Emīls Blūms un Didzis Eglītis, viņiem pa pēdām sekoja Deniss Rostilovs (Denis Rostilov) un Georgijs Troškins (Georgy Troshkin) no Krievijas, savukārt labāko trijnieku noslēdza Aleksejs Semsenevs (Aleksei Semenev) un Aleksejs Kurnosovs (Aleksey Kurnosov).
LRC3 grupā pirmajā trijniekā visi trīs Pasaules rallija čempionāta junioru ieskaites dalībnieki - pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem pirmajā vietā ierindojās latviešu ekipāža ar pilotu Mārtiņu Sesku un stūrmani Krišjāni Cauni, viņiem sekoja igauņi Rolands Pooms (Roland Poom) un Kens Jarveoja (Ken Järveoja), arī trešais labākais sniegums Alūksnē igauņu rallija ekipāžai - Kenam Tornam (Ken Torn) un Kauri Pannas (Kauri Pannas).

Pēc šī vakara pirmajiem diviem ātrumposmiem pirmais trijnieks LRC4 klasē ir sekojošs: līderi ir pieredzējušais lietuviešu auto pilots Martinas Samsonas (Martynas Samsonas) un Ervinas Snitkas (Ervinas Snitkas), pa pēdām viņiem seko Marko Ringenbergs (Marko Ringenberg) un Allars Heina (Allar Heina), trešajā vietā - Raiko Aru (Raiko Aru) un Veiko Kullamäe (Veiko Kullamäe).
Savukārt, LRC5 klasē līderi pēc rallija pirmās dienas bija igauņi Kristo Subi (Kristo Subi) un Arro Vahtra (Arro Vahtra), otrā vieta Karelam Tolpam (Karel Tölp) un Jaanusam Hõbemägi (Jaanus Hõbemägi), savukārt, trešajā vietā ierindojās latviešu ekipāža ar pilotu Agri Upīti un stūrmani Andri Spilvu.

 Sacensības “Rally Alūksne 2019” turpināsies sestdien, kad sportistiem jāveic atlikušie - astoņi ātrumposmi. Rallistiem trasē pievienosies rallijsprinta ieskaites pārstāvji, kuri aizvadīs Latvijas čempionāta pirmo posmu, kā arī “Historic” pirmo posmu. “Rally Alūksne 2019” organizatori atgādina, ka sestdien vakarā rallija līdzjutējiem būs ekskluzīva iespēja satikt sportistus un tikt pie autogrāfiem sacensību apbalvošanas pasākumā pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā, Brūža ielā 7.

Kategorijas