Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Konkursā „Gada sporta skolotājs 2019” izraudzīsies profesionālāko skolotāju

Ikvienas pilsētas un novada skolā strādā lieliski sporta skolotāji, kuri ne tikai profesionāli vada stundas, bet prot iedvesmot un motivēt bērnus un jauniešus būt fiziski aktīviem visas dzīves garumā. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotais konkurss “Gada sporta skolotājs” ir iespēja pateikt paldies saviem skolotājiem. Līdz 2019. gada 20. novembrim notiek konkursa pieteikumu iesniegšana.

Skolotājus konkursam var pieteikt ikviena Latvijas novada un pilsētas izglītības pārvalde vai departaments, kā arī pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības iestādes. Dalībai konkursā var pieteikties arī paši sporta skolotāji. Pieteikums konkursam jāsūta līdz 20. novembrim, rakstot uz e-pastu: sports@izm.gov.lv. Konkursa nolikums un pieteikuma forma ir pieejama IZM tīmekļvietnē.

Konkursa "Gada sporta skolotājs 2019" vērtēšanas komisijā šogad ir gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti: olimpieši Deniss Čerkovskis un Agnese Pastare, sporta žurnālists Reinis Ošenieks, 2015.gada konkursa uzvarētāja, Jelgavas 4.vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova un citi.

Konkurss noritēs divās kārtās. Pirmajā konkursa komisija vērtēs pretendentu sagatavotos pieteikumus. Seši dalībnieki ar lielāko punktu skaitu tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai. Otrajā kārtā tiks vērtētas sporta skolotāju prasmes, vadot sporta stundu Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta hallē.

Konkursa uzvarētājs saņems pasākuma “Latvijas Gada balva sportā 2019” organizatoru dāvātu piemiņas balvu nominācijā “Gada sporta skolotājs”, kas tiks pasniegta pasākuma “Latvijas Gada balva sportā 2019” apbalvošanas seremonijā 2019. gada 27. decembrī.

Konkursu “Gada sporta skolotājs” Izglītības un zinātnes ministrija rīko ar mērķi veicināt sporta skolotāju radošo darbību sporta stundas satura veidošanā. Konkursa laikā skolotājiem ir iespēja parādīt savas prasmes sporta stundas vadīt interesanti un saistoši, veidojot bērnos pozitīvu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm un vēlmi tajās iesaistīties.

2018. gadā konkursā “Gada sporta skolotājs” izcilākā sporta skolotāja titulu ieguva Salas vidusskolas sporta skolotājs Pēteris Krastiņš.

Kategorijas