Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Alūksnē karavīra zvērestu dos 28 jaunie karavīri

"Alūksniešiem.lv"

2019. gada 12. decembris 08:28

88

Piektdien Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē 28 jaunie karavīri, kuri uzsāka Militārās pamatapmācības kursu šā gada novembrī un sekmīgi pabeiguši apmācības pirmo posmu, svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu.
Par to „Alūksnes un Malienas ziņas” informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Mairita Senkevicina.

Tāpat 13. decembrī norisināsies svinīgā ceremonija, kur kadeta kandidāta Militārās pamatapmācības kursu absolvē 83 jaunie karavīri - topošie virsnieki, kuri apmācību uzsāka šā gada septembrī.
Svinīgajos pasākumos jaunos karavīrus sveiks Nacionālo bruņoto spēku augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Gan teorētiskas, gan praktiskas mācības
Kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.
Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais apmācības posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski - mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Nākamgad uzņems 700 karavīru
Nacionālie bruņotie spēki 2020. gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 - studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai. Tāpat profesionālajā dienestā plānots pieņemt 30 karavīrus speciālistus, bet aptuveni 50, savulaik rezervē atvaļinātos karavīrus, atjaunot aktīvajā dienestā.

Jauno karavīru dienests sākas ar kareivja profesijas, kas ir militārās karjeras sākumposms, pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Šo iemaņu apgūšanai nākamgad plānoti 13 militārās pamatapmācības kursi. Savukārt kareivjiem speciālistiem plānoti divi, bet virsniekiem speciālistiem - viens apmācības kurss.

Aicina pieteikties dienestam
Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Īpaši aicināti dienestā tiek tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale - tur izveidotajā bruņoto spēku bāzē Lūznavā tiek komplektēts Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons. Atgriezties tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80% no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ceļš uz militāro karjeru pat 20 un vairāk gadu garumā sākas ar pieteikšanos profesionālajam dienestam. To var izdarīt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tajā skaitā Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku tīmekļvietnē, kur ir pieejama informācija arī par pamatprasībām militārajam dienestam, vakancēm, pieteikšanās vietām, atlases posmiem, kā arī ir sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes sadaļā "Studijas".

2016. gada 16. jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17 500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

Kategorijas