Padomu pūralāde
Mirdzoša galvas rota arī ziemāAukstuma un apkures ietekmē mūsu mati nevilšus kļūst trausli un nespodri. Kā tos pasargāt?
Ir nopērkami speciāli, lietošanai ziemā paredzēti šampūni un balzami.
Dažkārt cilvēki stiprina matus, skalojot tos ar kumelīšu, nātru, kalmju sakņu vai citu drogu uzlējumu, taču jāņem vērā, ka šāds līdzeklis iedarbojas uz nekrāsotiem matiem. Krāsotiem tomēr vajadzīgi balzami, kondicionieri un maskas.
Kondicionieris ir vieglas iedarbības līdzeklis ikdienas lietošanai, balzams iedarbojas dziļāk, savukārt masku izmanto ļoti bojātiem matiem 1–2 reizes nedēļā. Jāatceras, ka kondicionieri, balzamu un masku liek tikai matu galos, lai neaizķepētu galvas ādas poras.
Līdzekļus matos tur tik ilgi, cik norādīts uz iepakojuma, pēc tam kārtīgi izskalo lielā daudzumā ūdens, vēlams – vēsākā, lai matu zvīņas aizvērtos.
Garus matus uz nakti ieteicams sapīt vieglā pīnē.
Kā pareizi formulēt mērķus?Lai sasniegtu savus izvirzītos mērķus jeb īstenotu sapņus, liela nozīme ir tam, kā tie formulēti, atzīst pašizaugsmes treneri.
Pirmais noteikums – mērķim jābūt pozitīvam. Nevis – ko tu nevēlies, bet gan ko gribi. Kouči arī apgalvo: jo sīkāk iztēlosies savu sapni, jo lielākas izredzes tam īstenoties, jo vizualizācija nāk talkā zemapziņai. Tātad – norādēm par galamērķi jābūt maksimāli precīzām, lai, piemēram, vēlme vismaz dienu nekāpt laukā no gultas nerezultētos gultas režīmā kādas slimības dēļ; labāk vēlēties laisku un mierpilnu atpūtu savās mājās.
Mērķa realizētājam ir jābūt pašam sapņotājam. Respektīvi, tev pašam jābūt ir tam, kurš spers soļus sava mērķa virzienā, jo, kā zināms, uz paplātes reti kuram viss tiek pienests. Tātad – visas pārmaiņas jāsāk ar sevi.
Būtiski ir noteikt termiņus jeb sastādīt plānu, ko un cik drīz realizēsi. Ieteicams arī uz lapas sarakstīt, kādi resursi jau ir un kādi vēl nepieciešami iecerētā sasniegšanai. Tas palīdzēs strukturēti apjaust gan vēl speramos soļus, gan izvērtēt, kas padarīts. Par katru paveikto darbību vajag sevi uzslavēt un apbalvot.
Labākās brokastis
Brokastīs ēdot putras (auzu, mannas, rīsu pārslu, kukurūzas, piecgraudu vai citas), iegūstam ne tikai sāta sajūtu uz vairākām stundām, bet arī citus bonusus.
Uzlabojas ādas stāvoklis – pārslu sastāvā esošās minerālvielas (mangāns, magnijs, dzelzs, cinks, kalcijs, kālijs, kā arī B1 un E vitamīns) normalizē asinsriti un atjauno šūnas, likvidē tūsku un palīdz ādai ātri sadziedēt virspusējus ievainojumus, kā arī nodrošina mitruma saglabāšanu šūnās un izvada toksīnus, attīrot ādu. Vērtīgās olbaltumvielas spēcina muskuļus, taukskābes ļoti pozitīvi ietekmē nervu sistēmu, savukārt šķiedrvielas regulē gremošanas sistēmas darbību.
Lai putra nekļūtu par vienmuļu ēdienu, to var aizdarīt ne tikai ar ievārījumu vai sviestu, bet papildināt ar dažādām sēklām, riekstiem, svaigiem augļiem vai sukādēm, kas to padarīs vēl spēcinošāku. Īpaši garda tā būs ar kanēli. Citi novērtēs putru sāļās versijas – ar burkāniem, ķirbi, kāli, bietēm, pastinaku, tomātiem, spinātiem vai ceptiem šampinjoniem. Eksperimenti iespējami visdažādākie.
Ja izmazgāta veļa nesmaržoJa veļa pēc mazgāšanas smird, visticamāk nav ievēroti vairāki veļasmašīnas lietošanas noteikumi.
Pirmais – jāizmanto piemērots mazgājamais līdzeklis un rūpīgi jāseko tā devām, lai neveidotos ziepju putas, kas atstāj nogulsnes uz dažādām ierīces detaļām un ar laiku sāk smakot.
Apģērbs jāmazgā atbilstošā mazgāšanas programmā un temperatūrā. Veļas mīkstinātāja vietā labāk izmantot speciālās salvetes veļas žāvēšanai.
Lielu skādi veļasmašīnai nodara mitrums, tādēļ veļu pēc mazgāšanas nevajag ilgi turēt automātā, bet durtiņas jāatstāj nepievērtas. Ieteicams ar lupatiņu noslaucīt durvju blīvgumijas – starp tām mēdz uzkrāties ne tikai ūdens, bet arī, piemēram, iztrūkušās pogas, monētas, kas bijušas kabatā, u.tml.
Regulāri – pāris reižu gadā – jāiztīra arī automāta filtrs un mazgāšanas līdzekļu atvilktne. Reizi mēnesī veļasmašīnu iztīra ar sodu vai speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, izgriežot tukšgaitā 90°C grādu temperatūrā.
D vitamīns
solārijā?
Vai tiesa, ka ziemā, kad saules mazāk, organismam nepieciešamo D vitamīnu, kas ādā sintezējas saules gaismā, ir iespējams gūt, sauļojoties solārijā?
Dermatologi skaidro, ka tā nenotiek. D vitamīna sintēzei mūsu ādā nepieciešams ultravioletais B starojums, taču solārija lampas ražo cita spektra gaismu – ultravioletos A starus.
Vai mikroviļņi ir kaitīgi?
Internets ir pilns ar šausminošiem apgalvojumiem par mikroviļņu krāsns ietekmi uz veselību – mikroviļņi izraisot iedzimtus defektus, vēzi, kataraktu, novājinot imūnsistēmu utt.
Viennozīmīga viedokļa par to, ka mikroviļņu krāsns ir kaitīga, nav. Viens no izplatītākajiem mītiem apgalvo, ka, gatavojot ēdienu mikroviļņu krāsnī, zūd tā uzturvērtība. Speciālisti norāda, ka ēdiena ķīmisko sastāvu un uzturvērtību ietekmē jebkurš gatavošanas veids. Piemēram, vitamīna C daudzums un Omega 3 taukskābes zūd jebkurā paaugstinātā temperatūrā – gan vārot, gan cepot. Piedevām, tieši cepot ēdienu, taukvielās veidojas kancerogēnas vielas. Tādējādi mikroviļņu krāsnī gatavotais ēdiens var būt pat veselīgāks. Turklāt viss elektromagnētiskais starojums ierīcē zūd, tikko tā tiek izslēgta.
Jāatceras gan, ka mikroviļņu krāsnī nav ieteicams likt traukus, kas nav piemēroti šādam nolūkam. Vislabāk izmantot keramikas vai stikla traukus.
Celtnes, ko redz no Kosmosa
Izplatīts ir uzskats, ka Lielais Ķīnas mūris ir vienīgā cilvēka veidotā celtne, ko var redzēt no kosmosa.
Šim pieņēmumam ir vairākas versijas, taču paši kosmonauti atzinuši, ka tādas lietas viņi spēj redzēt tikai no Zemes atmosfēras augstākajiem slāņiem un tad varot redzēt ne tikai Ķīnas mūri, bet arī Gizas piramīdas un pat lidostu skrejceļus. Pieņēmums, ka Ķīnas mūri var redzēt no Mēness, gan esot pilnīgs izdomājums.
Kategorijas
- Laikraksta sludinājumi
- Pērk
- Pārdod
- Dažādi
- Pakalpojumi
- Maina
- Izīrē
- Vēlas īrēt
- Dāvinu
- Darbs - meklēju
- Darbs - piedāvāju
- Pazudis / Atrasts
- Līdzjutība
- Sludinājumi
- Transports
- Nekustamais īpašums
- Darbs un izglītība
- Izklaide
- Mājdzīvnieki
- Dažādi
- Mājsaimniecība
- Lauksaimniecība
- Labsajūta un veselība
- Celtniecība
- Elektronika
- Pērk
- Pārdod
- Forums
- Mana dzīvesvieta
- Cilvēki
- Izklaides iespējas
- Sanāca kā vienmēr...
- Ir ko teikt?
- Izklaide un kultūra
- Transports un satiksme
- Pilsēta
- Darba devēji
- Citos portālos
- Diena.lv
- Db.lv
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Sarunas par dzīvi
- Latvija pēc 90
- 8778
- Konkursi
- Mīlestības stāstu konkurss
- Blogi
- Afiša
- Koncerti
- Teātra izrādes
- Izstādes
- Sports
- Balles un diskotēkas
- Bērniem
- Filmas
- Citi pasākumi
- Dievkalpojumi
- Jauniešiem
- Senioriem
- Svētki
- Piemiņas pasākumi
- Izlaidumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Cope un medības
- Dzive laukos
- Veselība
- Sports
- Politika
- Vēlēšanu ziņas
- 10. Saeimas vēlēšanas
- 11. Saeimas vēlēšanas
- Kultūra
- Konkursi
- Vietējās ziņas
- Skolu ziņas
- Pasaules ziņas
- Latvijas ziņas
- Policijas ziņas
- Skola Kanaviņu kalnā
- Senioriem
- Vēlēšanas 2017
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Statiskas lapas
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Teritoriālās reformas krustcelēs
- Izklaide
- 13. Saeimas vēlēšanas
- Slēpņošanās spēle "Discover the city"
- Koronavīruss
- "Unikālas kultūras tradīcijas Alūksnes un Apes novadu pierobežā"