Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Kā uzņemt augstas kvalitātes fotogrāfijas ar telefonu

 

2020. gada 15. marts 10:58

166

Vai zināji, ka mūsdienās nav nepieciešama foto kamera, lai varētu uzņemt augstas kvalitātes fotogrāfijas? Mūsdienās telefonos iebūvētas ļoti labas kameras, tāpēc ikvienam ir iespēja iegūt labas bildes. Brīvdienas ir lielisks laiks, kad doties dabā un uzņemt fotogrāfijas no piedzīvojumiem, Fotoblog ir sagatavojuši vairākus noderīgus padomus, kā uzņemt bildes ar telefona starpniecību.


Pievērs uzmanību dienas laikam


Ja vēlies iegūt augstas kvalitātes fotogrāfijas, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību dienas laikam. Kā norāda Region Riga pārstāvji, iedomājies, ka notiek volejbola sacensības un tu vēlies nofotografēt šo pasākumu. Vislabākais laiks, kad uzņemt fotogrāfijas ir pēcpusdiena, jo tad fotogrāfijās iespējams iegūst skaistus un siltus toņus. Tāpēc, ja pasākums notiek pēcpusdienā, pastāv lielāka iespēja iegūt labas bildes. Savukārt dienas tumšajā laikā sanāks diezgan sliktas bildes, jo nebūs nepieciešamais apgaismojums.


Uzmanība jāpievērš fonam


Ja vēlies iegūt augstas kvalitātes bildes, tad noteikti pievērs uzmanību fonam. Bieži vien cilvēki pārāk daudz fokusējas uz fotografējamo objektu, bet aizmirst par kopējo kompozīciju un fonu. Pievērs uzmanību tam, vai fotogrāfijas fonu nebojā kāds nevajadzīgs priekšmets vai kadrā ienācis cilvēks.


Profesionālais režīms telefonā


Daudzos telefons mūsdienās ir pieejams Pro režīms. Tas ļauj cilvēkam pašam kontrolēt ISO, ekspozīcijas un slēdža ātrumu. Tādā veidā jūs pats noteiksiet to, kādas kvalitātes bildes jums sanāks. Izmantojot Pro režīmu, varēsiet būt pārliecināts, ka uzstādīts jums vēlamais spilgtums un krāsas par sliktos apgaismojuma apstākļos. Noteikti iedziļinies iespējās, ko piedāvā tavs telefons, jo mūsdienās telefoni ir aprīkoti ar visu nepieciešamo, lai varētu uzņemt augstākās kvalitātes fotogrāfijas.


Noteikti uzņem daudz fotogrāfijas


Nevienam fotogrāfam ar pirmo reizi nesanāk izcili laba fotogrāfija. Ir svarīgi neaizmirst to, ka nepieciešams uzņemt vairākas fotogrāfijas un izvēlēties labāko. Jo vairāk bildes uzņemsiet - jo labāk. Kādā bildē, iespējams, cilvēks būs pagriezis seju uz citu pusi, vēl kādā aizvēris acis, bet kādā citā būs ne tik skaists fons – svarīgi uzņemt daudz fotogrāfijas, lai būtu no kā izvēlēties!


Vienmēr pārliecinies par fokusu


Pats svarīgākais, uzņemot fotogrāfijas, ir pārliecināties par to, vai ir fokuss. Ir svarīgi uzlikt fokusu uz lietu vai cilvēku, kuru vēlaties nofotografēt, jo tikai tādā veidā varēsiet uzņemt lieliskas kvalitātes bildes.


Apstrādā bildes


Arī profesionāli fotogrāfi apstrādā bildes. Tas ir viens no būtiskākajiem soļiem, lai varētu iegūt izcilas kvalitātes bildes. Apstrādes procesā varat mainīt krāsas, izmēru un citas būtiskas lietas, tādā veidā izveidojot perfektas fotogrāfijas, kuras būs iespējams publicēt sociālajos tīklos vai ievietot savā albumā.


Cerams, ka kāds no šiem padomiem būs noderīgs arī tev. Nenokar degunu, ja tev šobrīd nav pieejama augstākās kvalitātes spoguļkamera – ar mobilajiem telefoniem mūsdienās sanāk tikpat izcilas bildes, pats svarīgākais, protams, ir ieslēgt savu radošo domāšanu! Atceries arī to, ka sociālās vietnes, piemēram, Instagram ļauj bildēm uzlikt arī dažādus filtrus un rediģēt bilžu kontrastu, krāsu un saturāciju, tādā veidā padarot uzņemtās bildes vēl labākas. Noteikti ir vērts izmantot visas jūsu telefona sniegtās iespējas, lai varētu uzņemt izcilas bildes ar kurā dalīties ar draugiem!

Kategorijas