Skolas gatavas strādāt attālināti
Turpinās no 1. lappuses
- Pastāstiet, kā tehniski noritēs mācības attālināti?
G. Kupča: - Pašlaik pēc skolu aptaujām esam secinājuši, ka septiņiem skolēniem – 1. līdz 3. klasēs sešiem, bet 7. līdz 9. klasēs vienam - nav pieejas internetam un arī ierīces, kam internetu nodrošināt. Ir arī bērni, kuriem interneta pieslēgums ir tikai telefonā, kas var sarežģīt un apgrūtināt pieejamo resursu izmantošanu. Darbu attālināti skolas un skolēni veiks interneta lietotnē “Uzdevumi.lv”, ko iegādāties bija iespēja vēl visām tām skolām, kurām tās nebija. Pārsvarā visi skolēni šajā lietotnē jau ir reģistrējušies, un, strādājot tajā, savam darbam varēs redzēt arī atgriezenisko saiti, lai saprastu, kur kļūdās, kur jābūt uzmanīgākam.
- Kā šo situāciju tomēr plānots atrisināt?
G. Kupča: - Pašlaik ministrija jau ievadījusi sarunas ar dažādiem uzņēmumiem un organizācijām, lai rastu iespēju visus bērnus Latvijā nodrošināt ar planšetdatoru vai vismaz viedtālruni. Mūsu novadā mācību procesa nodrošināšanā tiem bērniem, kuriem nav viedierīču, jāiesaistās vecākiem, rodot iespēju no skolas saņemt mapi ar materiāliem un atgādāt to arī atpakaļ ar bērna izpildīto uzdevumu.
- Vai bažas nerada vienlaicīgais ievērojamais skaits lietotāju tiešsaistē, kas palēninās interneta ātruma kvalitāti?
G. Kupča: - Protams, to, cik internets būs ātrs vai lēns, varēsim redzēt tikai reālajā darbībā. Tad arī skolu darbu pārplānosim, nosakot mācībām, piemēram, konkrētu interneta izmantošanas laiku visas dienas garumā. Jāņem vērā arī nosacījums, ka daudzās ģimenēs ir vairāki skolas vecuma bērni, kuri vienlaicīgi nevar izmantot datoru, tāpat arī daudzi vecāki strādā mājās attālināti, paši izmantojot ierīces, tādēļ jāatrod balanss. To katrā skolā menedžēs cilvēks, kurš organizē šo darbu.
- Jūsuprāt, 1. līdz 3. klases bērni ir gatavi vieni paši izmantot viedierīces, veicot mācību procesu?
G. Kupča: - Noteikti nē. Pirmo trīs klašu audzēkņu mācību vielas apguvē noteikti jāiesaistās vecākiem. Ministrija lēš, ka šajā vecuma grupā būs par apmēram 50% palēnināta mācību procesa apguve. Tāpat visās klašu grupās attālinātās mācības katrā mācību priekšmetā jāsāk ar vieglākām tēmām.
- Cik sistemātiska būs mācīšanās: vai skolēniem katru dienu būs doti uzdevumi, kas jāizpilda un jānosūta saviem pedagogiem?
S. Zariņa: - 4. - 12. klašu skolēniem dos uzdevumu, kas jāpaveic nedēļas garumā, savukārt skola, apzinot kopējo situāciju, norādīs laiku, kad tos iesūtīt, konsultēties ar klases audzinātāju. Tāpat skolotājiem jāplāno, cik lielā mērā aizrauties vai neaizrauties ar skolēnu darbu stingru vērtēšanu, jo jaunāko klašu posmos bērniem mājās situācija ir dažāda, varbūt nav bijis iespēju konkrēto jautājumu noskaidrot. Arī pārbaudes darbu veikšanu un vērtēšanu vajadzētu atlikt uz vēlāku laiku, kad jau būs iespēja abām pusēm tikties klātienē.
G. Kupča: - Šis laiks, lai izpildītu uzdevumus, būs pietiekami ilgs, lai skolēnam nebūtu jāpārdzīvo, ka viņš noteiktajā datumā nevar tos izpildīt viedierīces vai interneta trūkuma dēļ. Jāsaprot, ka attālinātā mācīšanās nav tikai izpildīto uzdevumu nosūtīšana un atpakaļ saņemšana. Ļoti svarīgi ir zināt brīdi, kad skolēns varēs saņemt atbildes no skolotāja par sev neskaidrajiem jautājumiem, jo pedagogam bērni arī attālinātajā mācību procesā ir jāvirza, jāatbalsta un jākonsultē. Vēl līdz pirmdienai pedagogi iepazīsies ar ministrijas vadlīnijām, lai šis darbs būtu pēc iespējas efektīvāks.
- Kā vecāki saņems informāciju par to, kā skolēnu darbu organizēs?
G. Kupča: - Ministrijas mājas lapā par to ir informācija ne tikai pedagogiem, bet arī vecākiem. Savukārt jau šodien, 20. martā, vecāki e - klasē saņems visu informāciju: gan uzdevumiem, gan skolēnu konsultāciju laikiem. Katrai klasei jau ir pieejamas tālruņa lietotnes “WhatsApp” vai “Skype” čata grupas, ko var izmantot gan skolēni, gan vecāki un skolotāji, uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Tiešsaistes nodarbības gan pašlaik nav plānotas, bet nākotnē tas nav neiespējams.
- Kā savu darbu organizēs pedagogi? Viņiem jābūt skolā vai mājās?
S. Zariņa: - Ja skolotājam visu nepieciešamo attālinātam darbam ir iespēja nodrošināt no mājām, vienojoties ar skolas direktoru, ka viņš iesaistīsies arī skolas sanāksmēs, viņš to var darīt. Bet, protams, viss nepieciešamais attālinātām mācībām ar skolēnu ir katrā skolā, tādēļ var strādāt skolā. Tā ir tikai katra paša atbildība, kā skolotājs šo darbu organizēs un visu nodrošinās. Alūksnes novadā pedagogi strādās gan skolās, gan no mājām.
- Pirmā nedēļa būs kā pārbaudījums vai izmēģinājums?
G. Kupča: - Pirmajā nedēļā veiksim ieplānoto. Kā tas izdosies, redzēsim jau pirmajās dienās. Nedēļas beigās veiksim rezultātu apkopojumu, spriedīsim, ko varam uzlabot, kas vēl nepieciešams, kas jādara savādāk.
- Cik šī attālinātā mācību procesa nodrošināšana papildus izmaksās pašvaldībai?
G. Kupča: - Pašlaik es to vēl nevaru pateikt. Profila “Uzdevumi.lv” papildu iegāde noteikti būtu veikta arī tad, ja nebūtu iestājusies ārkārtas situācija.
● Alūksnes Mūzikas skola attālinātu darbu nodrošinās visās profesionālās ievirzes izglītības programmās. Skola nenodrošinās nodarbības tikai pirmsskolas interešu izglītības programmās - Dziedāšanas grupu un Sagatavošanas klašu audzēkņiem.
● Alūksnes Mākslas skola attālinātu darbu nodrošinās visās profesionālās ievirzes izglītības programmās. Skola nenodrošinās nodarbības šādās interešu izglītības programmās: pirmsskolas vecuma zīmēšanas un veidošanas klasēs, vizuāli plastiskā māksla pirmklasniekiem no 7 gadiem, vizuāli plastiskā māksla sākumskolas vecumā no 2. līdz 6. klasei, vizuāli plastiskā māksla jauniešiem no 7. līdz 12. klasei, vizuāli plastiskā māksla pieaugušajiem.
● Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolā treniņi nenotiks. No Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta saņemts skaidrojums un ieteikums neorganizēt attālinātu mācību procesu specifikas dēļ. Skolā pieņemts lēmums SSG līdz MT-6 grupām attālinātu mācību procesu nenodrošināt, bet treneri attālināti informēs šo grupu audzēkņus un vecākus par ieteicamo darbu mājās šajā periodā. MT-7-ASM grupu bērniem tiks nodrošināts darbs attālināti. Sporta veidu īpatnību dēļ arī tas nebūs iespējams 100% apjomā, tādēļ būsim solidāri un audzēkņus, sporta veidus un vecākus nešķirosim - vecāku līdzfinansējuma maksa ārkārtas situācijas laikā netiks piemērota.
● Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskola attālinātu darbu nodrošinās visās profesionālās ievirzes izglītības programmās. Skola nenodrošinās nodarbības šādās interešu izglītības programmās: zīmēšanas grupa pirmsskolai, sagatavošanas grupa vizuāli plastiskajā mākslā, dziedāšanas grupa pirmsskolai, sagatavošanas klases klavierspēlei un kokles spēlei.
● Alūksnes Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības programmas klātienē nenotiks. Attālinātu darbu nodrošinās daļa interešu izglītības programmu, ņemot vērā katras programmas darba specifiku. Centrs nenodrošinās nodarbības pirmsskolas interešu izglītības programmās.
Audzēkņiem, kuriem nenotiks nodarbības, būs veiktas izmaiņas vecāku līdzfinansējumā.
Lūgums sekot līdzi jaunākajai informācijai!
Avots: Alūksnes novada pašvaldība
Apes novadā gatavi mācībām attālināti
Ļoti līdzīgi attālinātu mācību procesu organizēs arī Apes novada skolās. Datoru pašlaik vēl nav astoņās novada ģimenēs, bet ģimenes šos jautājumus risina, un arī skolas ir gatavas nodrošināt ar stacionārajiem datoriem, laikrakstam stāsta Apes novada pašvaldības izglītības darba atbalsta speciāliste Gunta Ļuļe.
“Lai nodrošinātu mācību darbu, skolotāji izvēlējušies strādāt gan no mājām, gan no skolas, kur kabineti ir aprīkoti ar tehniku, pieejami visi mācību materiāli un skolotājs var strādāt izolēti no citiem, neriskējot ar lielu sociālo kontaktēšanos,” stāsta G. Ļuļe. Viņa arī norāda - lai nodrošinātu iespēju visiem skolēniem saņemt vienādas attālinātās mācību iespējas, pašvaldība jau esošās “Uzdevumi.lv” profesionālās licences papildinājusi par 86, tām kopā iztērējot 380 eiro. Mācību procesam skolās izmantos arī “Google.lv”, “Youtube.com”, “WhatsApp”, “Skype” un citas vietnes, kurās skolēni klašu grupās mēdza sazināties arī līdz šim.
Kategorijas
- Laikraksta sludinājumi
- Pērk
- Pārdod
- Dažādi
- Pakalpojumi
- Maina
- Izīrē
- Vēlas īrēt
- Dāvinu
- Darbs - meklēju
- Darbs - piedāvāju
- Pazudis / Atrasts
- Līdzjutība
- Sludinājumi
- Transports
- Nekustamais īpašums
- Darbs un izglītība
- Izklaide
- Mājdzīvnieki
- Dažādi
- Mājsaimniecība
- Lauksaimniecība
- Labsajūta un veselība
- Celtniecība
- Elektronika
- Pērk
- Pārdod
- Forums
- Mana dzīvesvieta
- Cilvēki
- Izklaides iespējas
- Sanāca kā vienmēr...
- Ir ko teikt?
- Izklaide un kultūra
- Transports un satiksme
- Pilsēta
- Darba devēji
- Citos portālos
- Diena.lv
- Db.lv
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Sarunas par dzīvi
- Latvija pēc 90
- 8778
- Konkursi
- Mīlestības stāstu konkurss
- Blogi
- Afiša
- Koncerti
- Teātra izrādes
- Izstādes
- Sports
- Balles un diskotēkas
- Bērniem
- Filmas
- Citi pasākumi
- Dievkalpojumi
- Jauniešiem
- Senioriem
- Svētki
- Piemiņas pasākumi
- Izlaidumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Cope un medības
- Dzive laukos
- Veselība
- Sports
- Politika
- Vēlēšanu ziņas
- 10. Saeimas vēlēšanas
- 11. Saeimas vēlēšanas
- Kultūra
- Konkursi
- Vietējās ziņas
- Skolu ziņas
- Pasaules ziņas
- Latvijas ziņas
- Policijas ziņas
- Skola Kanaviņu kalnā
- Senioriem
- Vēlēšanas 2017
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Statiskas lapas
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Teritoriālās reformas krustcelēs
- Izklaide
- 13. Saeimas vēlēšanas
- Slēpņošanās spēle "Discover the city"
- Koronavīruss
- "Unikālas kultūras tradīcijas Alūksnes un Apes novadu pierobežā"