Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Turpmākajās dienās Covid-19 analīzes sāks veikt arī farmaceitiem ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 25. marts 07:38

96

Turpmākajās dienās koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīzes sāks veikt arī farmaceitiem un farmaceitu asistentiem ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem, informē aģentūra Leta.
Tāpat analīzes tuvākajā laikā veiks arī visiem slimnīcas uzņemšanas nodaļā hospitalizētiem pacientiem ar pneimoniju, kā arī operatīvo dienestu darbiniekiem, tostarp policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem un muitas darbiniekiem, ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem.

Arī pacientiem atsevišķos pneimoniju gadījumos

Vienlaikus plānots ieviest analīžu nodošanas iespēju arī pacientiem atsevišķos pneimoniju gadījumos, pacientiem, kuriem ir nepieciešama intensīvā terapija, un hospitalizētiem pacientiem ar smagu akūtu respiratoru infekciju, kuriem nav cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes.

Covid-19 pārbaudes turpmākajās dienās sāks veikt arī patversmju klientiem ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem un sociālās aprūpes iestāžu un patversmju personālam ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem.

Tomēr būtiski ir piefiksēt, ka atsevišķām iedzīvotāju grupām analīžu nodošana notiks citā kārtībā. Piemēram, daļā gadījumu sarakstu ar personām, kurām nepieciešams veikt izmeklējumus, iesniegs darba devējs.

Analīzes neveiks!

Valsts apmaksātas Covid-19 analīzes neveiks jaunā koronavīrusa slimnieku tuviniekiem, kuri dzīvo ar slimnieku vienā mājsaimniecībā un kuriem parādās vieglas akūtas elpceļu infekcijas slimību pazīmes, kā arī personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās Latvijā parādījušās vieglas akūtas elpošanas ceļu pazīmes, un kuras nevar doties uz testēšanas punktu ar savu transportu.

Šajos gadījumos izņēmumi tiks pieļauti, ja izmeklējumu būs nozīmējis ģimenes ārsts.

Ministrijā skaidro, ka Covid-19 ir vīrusa infekcija, kurai nav specifiskas ārstēšanas un to ārstē kā jebkuru vīrusu infekciju pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli, tāpēc visos gadījumos nav nepieciešams laboratoriski apstiprināt infekciju.

Vieglos gadījumos saziņa ar ģimenes ārstu

Vienlaikus šiem cilvēkiem, parādoties viegliem saslimšanas simptomiem, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš informāciju nodos Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās izpētes veikšanai.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

No šīs nedēļas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests vairs nebrauks uz mājām pie Rīgas reģiona iedzīvotājiem koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīžu paraugu savākšanai, savukārt pacientiem bez personīgās automašīnas tiek ieteikts palikt mājās.

Kategorijas