Aluksniesiem.lv ARHĪVS

7 Ieteikumi, kas Palīdz Ietaupīt

 

2020. gada 28. marts 00:00

94

Sākt investēt

Sākumā ir jāpapildina ārkārtas izdevumu budžets (neliela daļa no ienākumiem, kamēr sakrājas aptuveni 4-6 mēnešu izdevumu kopsumma, jo šis budžets būs svarīgs personiskās vai globālās krīzes gadījumā, kad jāpalīdz sev un jāatbalsta savi tuvinieki), pēc tam jāveic pārskaitījums uz uzkrājumu kontu, jānosedz kredītu maksājumi, bet, kad tas ir izdarīts, nākamais solis var būt investīcijas. Sākt var ar maziem fondiem un kādu nelielu investīciju mazā kompānijā, ko vēlies atbalstīt, bet šobrīd ir tik daudz rīku, kas to atļauj darīt vienkārši un pat no mobilā tālruņa internetbankā vai maksājumu programmā kā Revolut.


Noņemt Wolt un tamlīdzīgas aplikācijas

Dažiem ir sāpīgi to atzīt, bet šādas aplikācijas telefonā mudina uz to, ka ikreiz, kad jūties slinks, skumjš vai noguris, vai rokās pilns ar iepirkumu maisiem, var vienkārši nospiest pogu un braukt mājās ar “burvju karieti”. Bet šis brauciens ar “karieti” nav bezmaksas. To naudu, ko iztērē “dzīvi atvieglojošās aplikāciju pakalpojumos”, vajadzētu ietaupīt. Ja esam pilnīgi godīgi, šī summa gadā var sasniegt četru ciparu skaitli. Jā, kādam tas noteikti nav saprotami, jo laiks taču ir nauda un tamlīdzīgi. Tomēr, ja mērķis ir ietaupīt, šāda pieeja ir loģiska.


Maksāt visu laicīgi

Lai sevi neapgrūtinātu ar dažādu līgumu izpēti un katra maksājuma termiņu sarkano līniju atrašanu, ieteikums ir maksāt visu laicīgi. Pirmkārt, tad var izvairīties no pievienotas rindiņas “soda maksa” nākamā rēķinā, otrkārt, sliktākā gadījumā - laicīgi nesamaksāti rēķini var iekrāties nopietnā parādā, ko uzreiz nevarēs segt un tad nāks klāt vēl piedziņas un tamlīdzīgi izdevumi, kas būtiski palielinās maksājamo summu. Laicīgi un pilnā apmērā!


30 dienu restorāna izaicinājums


Var pieiet šim procesam arī radoši, veidojot dažādu personiskos izaicinājumus, piemēram, var izaicināt sevi 30 dienas ēst tikai mājās un mājās pagatavotu maltīti. Te ir daudz ieguvumu - iespēja pārbaudīt savas pavāra prasmes, iemācīties kaut ko jaunu, paplašināt savu recepšu klāstu ar jauniem ēdieniem. Un dienas beigās, tas viss var palīdzēt arī ietaupīt. Protams, ja izdomāsi katru dienu gatavot jūras veltes vai ēst steiku, tad tas var būt vēl dārgāk nekā ieturēt maltīti skolas vai darba ēstuvē, taču vidēji tomēr sanāks būtiski ietaupīt.


Minimālas izmaiņas nevis dzīves pārkārtošana

Nav katru sezonu no jauna jāiepērkas mājas preču veikalos, lai pilnībā nomainītu interjeru atbilstoši sezonas tendencēm. Nav pilnībā jānomaina sava garderobe, apavi, aksesuāri. Tā ir izšķērdība, kas noteikti nepalīdz ietaupīt. Patiesībā minimālas izmaiņas var radīt tādu pašu efektu, ja runa ir par emocijām (vēlme atsvaidzināt apkārtējo vidi, lai gūtu jaunu enerģiju, iedvesmu).


Mēs patiesībā ļoti daudz naudas iztērējam par niekiem, kas mūsu dzīvēs patiesībā nav nepieciešamas, atliek tikai rūpīgi to saskaitīt, lai saprastu, cik liela summa tā ir katram no mums.


Labāk nopelnīt vairāk jaunām lietām nekā segt to no ietaupījumiem

Ja ir vēlme pēc īpašas, dārgas lietas, jāuzsāk budžeta uzkrāšana tieši šim mērķi. Daudz labāk nekā izmantot to pašu ārkārtas budžetu, kam nu noteikti nevajadzētu tikt izmantotam vēlmju piepildīšanai. Vērtīgāk uzņemties papildu darbus, lai piepildītu konkrēto mērķi, un, darot tā, būs pilnīga pārliecība, ka tas ir laika un pūliņu vērts.


Investēt garīgā attīstībā

Svarīgi ir novērtēt ne tikai tiešo atdevi no jebkuras investīcijas, bet arī netiešo, teiksim, ilgtermiņa. Kādas jaunas prasmes apgūšana varbūt nenesīs uzreiz vēlamo atdevi, taču tā noteikti palīdzēs kādā noteiktā dzīves posmā kā papildus priekšrocība. Nemitīgi ir sevi jābagātina un jāpilnveido dažādās jomās. Ne velti ir teiciens, mūžu dzīvo, mūžu mācies, pasaule attīstās un lai ietu tai līdzi, ir jāinvestē izglītībā, jāapgūst jaunais, lai nākotnē tas strādātu visu mūsu labā.

Kategorijas