Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Jaunu Covid-19 pacientu skaita vidējais procentuāls pieaugums dienā visās Baltijas valstīs līdzīgs

Leta

2020. gada 30. marts 08:14

232

Jaunu Covid-19 pacientu skaita vidējais procentuālais pieaugums dienā visās Baltijas valstīs ir līdzīgs, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini.
Latvijā pirmais ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 sasirgušais konstatēts 2.martā. Lai arī pirmajās dienās ar Covid-19 saslimušo iedzīvotāju skaits pret iepriekšējo dienu pieauga pat par nepilniem 67%, vidēji visā periodā dienā ar Covid-19 saslimušo skaits palielinās par 19%. Aizvadītajā nedēļā pieaugums svārstījās no 8-12%.

Arī Lietuvā, kur pirmais saslimšanas gadījums reģistrēts 28.februārī, inficēto skaits dienā vidēji pieaug par 19%, ņemot vērā pīķveidīgus lēcienus slimības izplatīšanās sākumā, kad dienā pacientu skaits pieauga pat par 50-67%. Aizvadītajā nedēļā Lietuvā ar Covid-19 inficēto skaita pieaugums svārstījās no 10-21% attiecībā pret iepriekšējā dienā reģistrēto pacientu kopējo skaitu.

Stabilākais saslimušo skaita pieaugums, kas svārstījās 29-31% robežās, Lietuvā piedzīvots aizpagājušās nedēļas otrajā pusē, pēc kā pieauguma temps nedaudz krities.

Savukārt Igaunijā, kur pirmā inficēšanās ar Covid-19 fiksēta visagrāk - 27.februārī, vidējais jauno Covid-19 gadījumu skaita pieaugums ir nedaudz mazāks - 18% dienā. Igaunijā jauno Covid-19 gadījumu skaits proporcionāli straujāk kāpis slimības izplatīšanās sākumā un šī procesa otrajā nedēļā, sasniedzot 62% attiecībā pret iepriekšējā dienā fiksēto saslimstības gadījumu summu.

Tad sekojis jauno gadījumu skaita proporcionāla pieauguma kritums, aizpagājušajā nedēļā tam dienā svārstoties no 8-13%. Savukārt aizvadītajā nedēļā saslimušo skaita procentuāls pieaugums atkal palielinājies, nedēļas vidū saslimušo skaitam pieaugot par 25% attiecībā pret iepriekšējās dienas inficēto kopskaitu.

Kategorijas