Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Apotheka aptiekās darbinieki strādās aizsargmaskās

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 30. marts 09:26

407

Rūpējoties par darbinieku un klientu drošību, Apotheka aptiekās tiek ieviesti arvien jauni piesardzības pasākumi – no 27. marta aptieku darbiniekiem pakāpeniski pieejamas sejas aizsargmaskas. Primāri tās ikdienas darbā izmantos konsultanti, lai arī ārkārtas situācijā varētu turpināt atbildēt uz klientu jautājumiem aptiekas pašapkalpošanās zonā. Savukārt farmaceitu drošībai kasu zonās uzstādītas organiskā stikla sienas – tās izvietotas visās 105 aptiekās, kopumā aprīkojot 217 kases. Informē Apotheka komunikācijas vadītāja Inga Cīrule.

Pirmās aizsargmaskas jau piegādātas aptiekām, tiek strādāts pie tā, lai nodrošinātu aizsargmaskas pietiekamā daudzumā un tās vajadzības gadījumā pieejamas arī farmaceitiem.

“Aptiekas ir būtiska veselības aprūpes sastāvdaļa, kuru darbība tieši ietekmē zāļu un medicīnas preču pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, tāpēc, lai arī kāda situācija nebūtu valstī, aptiekām ir jāturpina strādāt, tāpēc operatīvi ieviešam visus iespējamos piesardzības pasākumus, lai pasargātu savus darbiniekus un klientus. Ļoti novērtējam pašmāju tehnoloģiju uzņēmumus, kuri ātri reaģē un spēj piedāvāt risinājumus veselības aprūpes speciālistu un līdz ar to visas sabiedrības veselības saglabāšanai,” saka aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Piesardzības pasākumi Apotheka aptiekās


    • Visās Apotheka aptiekās kasu zonā uzstādītas organiskā stikla sienas;

    • Aptiekās ir izvietoti dezinfekcijas līdzekļi klientu vajadzībām;

    • Jau pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas darbinieki vai viņu tuvākie cilvēki, kuri atgriezušies no jebkuras citas valsts, ievēro karantīnu;

    • Darbinieki rūpīgi novēro savu pašsajūtu, pirms ierašanās darbā ikviens veic ķermeņa temperatūras kontrolmērījumu;

    • Tiek ievērota personīgā higiēna, notiek regulāra virsmu dezinficēšana un tur, kur tas iespējams – telpu vēdināšana;

    • Aptiekās izvietotas distances ievērošanas uzlīmes un dažādi aicinājumi klientiem ievērot piesardzības pasākumus, piemēram, aicinām nedrūzmēties un, ja aptiekā ir daudz cilvēku, nedaudz uzgaidīt ārpus aptiekas, neapmeklēt aptieku sliktas pašsajūtas gadījumā, bet lūgt palīdzību medikamentu iegādē draugiem, radiem vai paziņām, rekomendējam izvairīties no cieša kontakta farmaceitisko pakalpojumu saņemšanas, iespēju robežās iegādāties nepieciešamo internetā www.apotheka.lv;

    • No plkst. 8.00 līdz plkst. 10.00 Ieviestas īpašās aptiekas apmeklējuma stundas senioriem, jaunajām māmiņām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kategorijas