Nenokavējiet maču, kurā E. Gulbis pārspēja R. Federeru

Žilvars Zinkevičus

2020. gada 11. aprīlis 09:30

90

Sporta līdzjutējiem tiks sniegta unikāla iespēja vērot vēsturisku dueli, kurā slavenākais latviešu tenisists Ernests Gulbis pārspēja par pasaules visu laiku labāko tenisa spēlētāju uzskatīto - šveicieti Rodžeru Federeru.

Svētdien, plkst. 21.30 TV3 Sport kanālā un video satura platformā Go3 tenisa līdzjutēji spēs baudīt vienu no nozīmīgākajiem dueļiem Latvijas sporta vēsturē. To komentēs Pēteris Siksnis.

Šis vēsturiskais notikums Latvijas tenisā norisinājās 2010. gada Romas turnīrā Master 100. Turnīra otrajā kārtā latvietis pārspēja ļoti spēcīgo pretinieku ar 2:6, 6:1 un 7:5. Vēlāk E. Gulbis iekļuva pusfinālā, kur pēc sīvas trīs setu cīņas viņu pārspēja cita superzvaigzne - spānis Rafales Nadals.

Latviešu tenisists R. Federeru atkal pārspēja 2014.gada Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā. Tad E. Gulbim Roland Garros tenisa stadionā bija nepieciešami pieci seti, lai gūtu uzvaru pār R. Federeru. Šajā turnīrā latvietis atkal sasniedza pusfinālu. Šis ir labākais E. Gulbja karjeras rezultāts.

Latviešu tenisists R. Federeram zaudējis trīs reizes - divos no šiem mačiem cīņa bija sīva.

2009. gada Brisbenas turnīrā Austrālijā E. Gulbis guva uzvaru arī pār pasaules pirmo raketi, serbu Novāku Džokoviču. Tad latvietis bija pārāks par konkurentu abos setos.

Šobrīd 31 gada vecais E. Gulbis ATP rangā ieņem 162. vietu. 2014. gadā uz kādu laiku viņš atradās desmitajā pozīcijā. Latvietis triumfējis sešos ATP pasaules tūres turnīros. Savā karjerā viņš uzvarējis 245 mačus un 236 mačos bijis spiests atzīt pretinieku pārākumu.