Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Policija līdz šim par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu noformējusi vairāk nekā 500 protokolus

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 16. aprīlis 14:51

92

Policija līdz šim par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu noformējusi vairāk nekā 500 administratīvā pārkāpuma protokolus, informē aģentūra Leta.No 13.marta līdz 15.aprīlim policija veikusi 36 790 preventīvas pārbaudes, sākusi 664 administratīvās lietvedības, 463 resoriskās pārbaudes un noformējusi vairāk nekā 500 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Jau ziņots, ka valdība 12.martā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju. Minētais nozīmē, ka Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju pastiprināti jāveic preventīvās pārbaudes par ārkārtas situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu, proti, pašizolācijas un karantīnas prasību neievērošanu, cilvēku pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Lieldienu brīvdienās policija pirmo reizi piemērojusi maksimālo naudas sodu 2000 eiro apmērā par karantīnas un pašizolācijas noteikumu neievērošanu.

Policisti 10.aprīlī veikuši pārbaudi pie kāda 1989.gadā dzimuša vīrieša, kuram saslimšanas ar Covid-19 dēļ bija noteikta stingra pašizolācija. Policisti konstatēja, ka vīrietis neievēro pašizolāciju, bija pametis savu dzīvesvietu un devies izbraukt ar automašīnu.

Vēlāk konstatēts, ka vīrietis atkārtoti nav ievērojis pašizolāciju, tāpēc viņam piemērots vēl viens 2000 eiro sods.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Kategorijas