Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Vīrietis pēc šķiršanās izsit balkona stiklu, iekļūstot bijušās draudzenes mājoklī

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 20. aprīlis 13:05

299

Sestdien, 18.aprīlī, Valsts policija saņēma informāciju par kādu iereibušu vīrieti, kurš vēlā vakarā devies uz savas bijušās draudzenes dzīvesvietu Smiltenē. Viņš, izsitot balkona durvju stiklu, iekļuvis dzīvoklī, kur, gaidot sievieti pārrodamies mājās, turpinājis lietot alkoholiskos dzērienus. Kaimiņi pamanījuši aizdomīgu rosību, tādēļ par to paziņojuši dzīvokļa saimniecei. Mirkli vēlāk dzīvoklī ieradusies pati saimniece kopā ar Valsts policijas un pašvaldības policijas norīkojumu, bet vīrietis visus sagaidījis ar nažiem rokās. Tā kā persona nepakļāvās policijas darbinieku likumīgai prasībai nolikt apdraudējuma priekšmetus, pret vīrieti tika pielietots fizisks spēks, kā arī speclīdzekļi. Ņemot vērā, ka vīrietis dzīvoklī atradās pamatīgā alkohola reibumā, proti, 2,42 promiles, un izrādīja agresiju, tika pieņemts lēmums viņu aizturēt. "Alūksniešiem.lv" informē Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Jāpiebilst, ka tajā pašā dienā sieviete pieņēmusi lēmumu pārtraukt attiecības, bet aizturētais vīrietis nav bijis mierā ar lēmumu.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka, pašvaldības policijas darbinieka, robežsarga vai zemessarga, kā arī karavīra likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus, uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Savukārt par tīšu mantas bojāšanu ir uzsākta pārbaude.

Kategorijas