Aluksniesiem.lv ARHĪVS

"Tallink" zaudējumi pirmajā ceturksnī - 30,2 miljoni eiro

Leta

2020. gada 10. maijs 08:34

19

 Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad pirmajā ceturksnī strādājis ar 30,2 miljonu eiro zaudējumiem, kas bijuši par 19,6% lielāki nekā pagājušā gada janvārī-martā, liecina "Tallink Grupp" publiskotais pārskats. 

Kompānijas ieņēmumi gada pirmajos trīs mēnešos bijuši 154,9 miljoni eiro jeb par 13,4% mazāki nekā pagājušā gada janvārī-martā.

Zaudējumi pirms procentiem, nodokļiem, amortizācijas un nolietojuma (EBITDA) pirmajā ceturksnī bija 1,3 miljoni eiro, salīdzinot ar 3,8 miljonu eiro peļņu pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Janvārī-martā ar "Tallink Grupp" prāmjiem pārvadāti 1,6 miljoni pasažieru, kas ir par 15,6% mazāk nekā pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos.

Janvārī-martā "Tallink Grupp" ieņēmumi maršrutā starp Latviju un Zviedriju bija 10,1 miljons eiro jeb par 2,5 miljoniem eiro mazāki nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Segmenta rezultāts - peļņa/zaudējumi pirms administratīvo izmaksu, finanšu atskaitījumu un nodokļu nomaksas - salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni samazinājies par 1,3 miljoniem eiro līdz -5,3 miljoniem eiro.

Starp Igauniju un Somiju "Tallink Group" satiksmes ieņēmumi janvārī-martā bija 59,2 miljoni eiro, kas ir par 11,2 miljoniem eiro mazāk nekā pirms gada, bet segmenta rezultāts sarucis par 3,7 miljoniem eiro līdz 3,3 miljoniem eiro.

Pārvadājumos starp Somiju un Zviedriju "Tallink" ieņēmumi pirmajā ceturksnī samazinājušies par 10,7 miljoniem eiro līdz 57,2 miljoniem eiro, bet segmenta rezultāts sarucis par 3,1 miljonu eiro līdz -8,2 miljoniem eiro.

Martā "Tallink Grupp" rezultātus īpaši negatīvi ietekmējuši koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi.

Jau ziņots, ka "Tallink Grupp" peļņa pērn bija 49,7 miljoni eiro jeb par 24,3% lielāka nekā 2018.gadā.

Tallink Grupp" veic pasažieru un kravas pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus "Tallink" un "Silja Line".

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija "Infortar", kam pieder 39% "Tallink Grupp" akciju.

Kategorijas