Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Notiks tiešsaistes apmācības par saules enerģiju un zemas temperatūras centralizēto siltumapgādi

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 12. maijs 11:22

42


Kā viens no Eiropas Ilgtspējīgas Enerģijas dienu pasākumiem būs 3. jūnijā Vidzemes plānošanas reģiona organizētās tiešsaistes apmācības par saules enerģiju elektroenerģijas ražošanai un zemas temperatūras centralizēto siltumapgādi. Tiešsaistes apmācībās “Augstāk par zemi – zemāk par sauli” piedalīsies vairāki nozares eksperti, un apmācības notiks “Zoom” platformā. Aicinām līdz 29. maijam pieteikt savu dalību, iepriekš reģistrējoties https://forms.gle/7j2FTf2QftJbk4FU9 


Apmācības 3. jūnijā notiks laikā no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00, un tajās aicināti piedalīties pašvaldību speciālisti, energopārvaldnieki, publisko ēku apsaimniekotāji, siltumapgādes uzņēmumi un to darbinieki, kā arī citi interesenti ne tikai no Vidzemes, bet arī no citiem Latvijas novadiem. 


Ar aizraujošu, dabā filmētu video prezentāciju palīdzību plašāku ieskatu par saules enerģiju elektroenerģijas ražošanai un Latvijā pieejamajiem saules paneļiem, to tehnoloģijām stāstīs Aleksandrs Suzdaļenko, Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks, Jānis Zaķis, Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta asociētais profesors un vadošais pētnieks, un Agris Kamenders, SIA EKODOMA direktors. 
Savukārt par izaicinājumiem un barjerām pārejai uz zemas temperatūras siltumapgādes sistēmu pieredzē dalīsies nozares eksperte Jeļena Ziemele un Aleksandrs Zajacs, docents un vadošais pētnieks Rīgas Tehniskās universitātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūtā.


Tiešsaistes apmācības tiek organizētas Vidzemes plānošanas reģiona īstenoto Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gada projektu “Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai” (EFFECT4buildings) un “Zemas temperatūras centralizētās siltumapgādes sistēmas tehnoloģijas Baltijas jūras reģionam” (LowTEMP) ietvaros. Vairāk par projektu aktivitātēm uzziniet: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti  Informē Baiba Šelkovska, Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā.


Papildu informācijai: Jānis Ikaunieks, Energoefektivitātes eksperts Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: janis.ikaunieks@vidzeme.lv, mob. tel. 26349224

Kategorijas