Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Sporta bāžu ģērbtuvēs un dušās nedrīkstēs uzkavēties ilgāk par 15 minūtēm

Leta

2020. gada 12. maijs 12:05

42

Sporta bāžu koplietošanas ģērbtuvēs un dušās nedrīkstēs uzkavēties ilgāk par 15 minūtēm, otrdien preses konferencē atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš atgādināja, ka no šodienas sporta jomā nedaudz samazināti noteiktie ierobežojumi un, ievērojot īpašus nosacījumus, atļauti organizēti grupu treniņi arī iekštelpās, taču laiks kopš persona ieiet un iziet no sporta bāzes nedrīkst pārsniegt trīs stundas.

Severs uzsvēra, ka pamata prasība ir spēt ievērot divu metru distanci gan starp treniņa dalībniekiem, gan starp sportotājiem un treneriem. Tāpat distancēšanās jāievēro, ieejot un izejot no sporta bāzēm, un nav atļauta drūzmēšanās.

Vienlaikus IZM pārstāvis uzsvēra, ka ģērbtuvēs un dušās jāievēro distancēšanās prasības un sporta bāžu pārvaldniekam jāveido marķējumi par pieejamajiem skapīšiem. Tāpat uzsvērts, ka šajās vietās nedrīkstēs uzkavēties ilgāk par 15 minūtēm.

Severs aicināja ievērot, ka sportošana ir veselīga un vēlama, bet sporta veidi, kas paredz kontaktu pašlaik nevar notikt. "Atbildība par to, kas norisinās sporta bāzēs ir īpašniekam un pārvaldniekam, un sporta bāzēm jābūt izstrādātiem iekšējiem noteikumiem, kas regulē šo kārtību," pauda ierēdnis.

Kā vēstīts, valdība pirms nedēļas lēma, ka no šodienas klātienē varēs notikt organizēti bezkontakta sporta treniņi vai nodarbības, ievērojot vairākus nosacījumus, tai skaitā būs jāievēro savstarpēja divu metru distance un vienā treniņgrupā vienlaikus nevarēs pulcēties vairāk kā 25 personas.

Organizētos sporta treniņus jāvada personai, kura atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām.

Pieņemts arī lēmums, ka treniņa laiks iekštelpās nevar pārsniegt trīs stundas, bet treniņiem ārtelpās nav laika ierobežojuma.

Vienlaikus treniņu dalībniekiem jāievēro savstarpēja divu metru distance un nedrīkst pārklāties dažādu treniņgrupu plūsmas. Treniņa organizatoriem jānodrošina tā uzraudzība.

Nolemts arī, ka sporta nodarbībās nevar iesaistīties personas, kuras ir jaunākas par septiņiem gadiem, un visiem treniņa dalībniekiem jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un treniņa vadītāja norādījumi, tai skaitā attiecībā uz personu plūsmu ierobežošanu atbilstoši sporta norises vietas ietilpībai.

Slimību kontroles un profilakses centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš klāstīja, ka līdz šim Latvijā ir konstatēts tikai viens gadījums, kad sporta aktivitāšu laikā notikusi inficēšanās ar Covid-19.

Tomēr, raugoties no epidemioloģiskā viedokļa, pastāvošos inficēšanās draudus var novērst, tikai vajadzētu pievērst papildu uzmanību koplietošanas telpām, piemēram, dušām un ģērbtuvēm, teica Perevoščikovs.

Kategorijas