Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Likteņdārzs atsāk aktīvo sezonu

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 17. maijs 11:06

87

Šajā nedēļas nogalē Likteņdārzs atsāk aktīvo sezonu, kas tiks organizēta stingri ievērojot Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju un tās dēļ noteiktos ierobežojumus.


Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: “Mūsu visu kopīga atbildība ir respektēt īpašos apstākļus, tādēļ, rūpējoties par Likteņdārza apmeklētāju drošību un veselību, šovasar esam atteikušies no ikgadējiem, jau par tradīciju kļuvušiem pasākumiem kā Sajūtu diena un Ābolu balle, arī elektromobiļi pagaidām nav pieejami. Taču apmeklētāji vienmēr ir gaidīti individuāli vai nelielās grupās. Pašlaik dārzā zied gaiļbikši, pilnos ziedos ir spirejas, drīz ziedēs ābeles Draugu alejā, ar ko savulaik sākām dārza veidošanu.

 Likteņdārzs ir latviešu spēka vieta, tādēļ aicinām braukt ciemos, baudīt skaistumu, mieru un dabu.

”Līdz ar aktīvo sezonu Likteņdārzā no pl. 10:00 – 18:00 ik dienu būs atvērts informācijas centrs, kurā var ziedot personalizētam buģakmenim Likteņdārza Draugu alejā, iegādāties dārza suvenīrus u.c., no šīs sezonas apmeklētāju ērtībai Likteņdārzā pieejams arī silto dzērienu pagatavošanas aparāts.
Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzu aizsargā 2018. gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums.


Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 viesu, no kuriem aptuveni 30% ir bērni un jaunieši.

Kategorijas