Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Alūksnes muzejs atvērts apmeklētājiem

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 19. maijs 16:11

136

No šodienas, 19. maija Alūksnes muzejs ir gatavs uzņemt apmeklētājus!  Laipni aicināti apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un mainīgās izstādes. Kā jaunumu piedāvājam mākslinieka Aiga AUDERA jubilejas piemiņas izstādi “Daba un rotas”! "Alūksniešiem.lv" vēsta Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darbā ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa


Lai muzeja apmeklējums būtu drošs gan muzeja viesiem, gan darbiniekiem, tiek ievērots muzeju nozarei izstrādātais sanitārais protokols. Apmeklētājiem orientēties jaunajos apstākļos palīdz muzeja darbinieki un vienota dizaina norādes, kas izstrādātas Latvijas muzeju kopīgi īstenotajai kampaņai #TiekamiesTagad.


Drošības noteikumi muzejā


Lai muzeja apmeklējums būtu drošs un patīkams ikvienam apmeklētājam, Alūksnes muzejs aicina ievērot drošības noteikumus:


    1. Muzejs aicina būt atbildīgiem un apmeklējumu atlikt, ja ir elpceļu saslimšanas simptomi.    

2. Muzeju iespējams apmeklēt individuāli vai ģimenes (mājsaimniecības) lokā. Ekskursijas muzeja gida pavadībā iespējamas tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai nelielai grupai, iekštelpās līdz 10 cilvēkiem, Alūksnes Muižas parkā līdz 25 cilvēkiem, ievērojot attiecīgo fizisko distanci.   

3. Ekskursijas muzejs lūdz pieteikt iepriekš Alūksnes muzejā pa tālruni 64381321, mob.t. 25665538 vai e-pastu: muzejs.info@aluksne.lv.    

4. Biļešu iegāde notiek muzeja kasē. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes.   

 5. Ar norāžu palīdzību muzejā tiek regulēta apmeklētāju plūsma.   

  6. Galvenā ieeja Alūksnes muzejā tiek organizēta pa centrālajām durvīm no Pils ielas, izeja- Jaunās pils pagalmā.   

 7. Lūdzam ievērot 2 metru fizisko distanci un noteikto apmeklētāju skaitu ekspozīciju un izstāžu telpās, kā arī kāpnēs un citās telpās.  

   8. Vairākās vietās muzejā pieejama roku dezinfekcija vai mazgāšana.  

  9. Apmeklētāji tiek lūgti pirms un pēc skārienjutīgo ekrānu izmantošanas dezinficēt rokas.    

10. Atkarībā no apmeklētāju plūsmas muzeja personāls veic koplietošanas virsmu un ierīču dezinfekciju.  

  11. Maksimālais apmeklētāju skaits Alūksnes muzejā ir noteikts ne vairāk kā 25 cilvēki.   

 12. Lai apmeklējums būtu drošs, lūdzam apmeklētājus sekot telpās izvietotajām norādēm un ievērot muzeja darbinieku norādījumus. 

   13. Alūksnes muzejs šobrīd nepiedāvā lekcijas, tematiskos pasākumus un muzejpedagoģiskās programmas. 

   14. Lai pieteiktos uz krājumu, lūdzam sazināties e-pastā: muzejs.krajums@aluksne.lv vai telefoniski, zvanot uz tālruni 64381324.  

      15. Lai iepazītos ar pētnieciskā darba materiāliem, lūdzam sazināties e-pastā muzejs@aluksne.lv vai telefoniski, zvanot uz tālruni 64381324.

    16.     Ar apstiprināto sanitāro protokolu muzejiem, bibliotēkām un citām kultūras institūcijām var iepazīties Kultūras ministrijas mājas lapā: https://www.km.gov.lv/lv/kultura/visi-jaunumi/kulturas-iestades-atsaks-darbibu-ieverojot-sanitaro-protokolu-prasibas-5161  

  17. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par izstādēm un ieplānotajām aktivitātēm kā klātienē, tā virtuālajā vidē, muzeja mājas lapā www.aluksnesmuzejs.lv un sociālajos tīklos Facebook un Draugiem.lv.

Kategorijas