Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Alūksnes muzejā: Aiga Audera rotu izstāde "Daba un rotas"

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 19. maijs 16:17

169

Alūksnes muzejā līdz 2020. gada 31. augustam skatāma rotu mākslinieka Aiga Audera  (1960- 2019) jubilejas piemiņas izstāde "Daba un rotas". Līdzīgi kā jūgendstila periodā, arī mūsdienās ir mākslinieki, kuri rotaslietās vēlas satvert dabas daudzveidīgo skaistumu. Informē Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Astrīda Gaile.


Aigis Auders radošu iedvesmu guvis gan ierastās, gan neparastās dabas formās un faktūrās. Par mākslinieka rotām tapuši dažādās kompozīcijās savienoti dabas elementi – smalku sakņu vijumi, jūras nogludināti priekšmeti, meža veltes un dabas veidojumi, ko akcentē Latvijas dārgakmens – dzintars.


Aiga Audera rotas ir viņa ieraudzīto dabas pēdu radošais demonstrējums. Mākslinieka vērīgā acs pamanījusi gan krustnagliņas smalkumu, gan anīsa zvaigznes eksotisko mirdzumu, kas pārtapusi rokassprādzē, gredzenā vai auskaros. Lai dabas materiāls atmirdzētu sudrabā, dabas filigrānās formas veikušas garu pārtapšanas procesu meistara darbnīcā. Savdabīgās dabas formas un faktūras mākslinieks pārradījis, izmantojot paša izstrādāto vakuumliešanas tehniku. Tām jaunu dzīvi piešķīrusi kompozīcija un akcenti – nelieli ametisti, perlamutrs, cirkoni.


Aiga Audera profesionālo kvalifikāciju sekmējusi izglītošanās profesora Jura Gagaiņa vadītajā Metāldizaina nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī pirms tam apgūtā ķīmiķa specialitāte Latvijas Universitātē un mākslas amatniecības pieredze, darbojoties Tautas studijā "Kalvis".

Kategorijas