Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Pagājušajā nedēļā bijis mazākais jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits kopš marta vidus

Leta

2020. gada 25. maijs 14:50

8

Pagājušajā nedēļā kopumā Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir pēdējo desmit kalendāro nedēļu zemākais rādītājs, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) publiskotajiem datiem.

Nedēļu iepriekš, no 11.maija līdz 17.maijam, Latvijā tika konstatēti 63 jauni Covid-19 gadījumi, bet vēl nedēļu pirms tam - 50. Par pagājušo nedēļu zemāks jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits bija vienīgi marta pirmajās divās nedēļās - attiecīgi seši un 28 gadījumi. Tolaik saslimušo skaitam nedēļas griezumā bija acīmredzama tendence pieaugt.

Būtiska daļa no pēdējās divās nedēļās atklātajiem Covid-19 gadījumiem bija saistīta ar infekcijas uzliesmojumu Priekuļu novadā esošajā sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni", kur ar jauno koronavīrusu sasirga teju pussimts cilvēki.

Pagājušajā nedēļā Covid-19 Latvijā ik dienu tika atklāts vidēji 5,71 cilvēkam, turpretim nedēļā no 11.maija līdz 17.maijam jauno koronavīrusu valstī ik dienu konstatēja vidēji deviņiem cilvēkiem, bet vēl nedēļu iepriekš - vidēji 7,14 cilvēkiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā tika veikti 10 647 Covid-19 izmeklējumi, kas ir zemākā testēšanas intensitāte pēdējo piecu kalendāro nedēļu laikā. Aizvadītajā nedēļā veikto Covid-19 testu skaits, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, saruka par 11,1%, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz SPKC publiskotajiem datiem.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā vidēji ik dienu tika veikts 1521 Covid-19 tests, nedēļu iepriekš - 1711, bet vēl nedēļu pirms tam - 1669.

Tikmēr Latvijā kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu aizvien turpina saglabāt lejupejošu tendenci, kāda tā ir jau kopš Lieldienām.

Vislielākais atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu - 4,82% - tika fiksēts 11.martā. Līdz minētajam datumam valstī bija veikti 332 Covid-19 testi un atklāti 16 slimības gadījumi.

Savukārt līdz 24.maijam ieskaitot Latvijā bija veikti 99 770 Covid-19 testi un atklāti 1049 slimības gadījumi, tādējādi kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu bija 1,05%. Tieši nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1,13%, bet vēl nedēļu iepriekš - 1,23%, liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz SPKC datiem.

Kā ziņots, cilvēkiem esot uzmanīgākiem un ievērojot noteiktos ierobežojumus, ir sasniegts rezultāts, ka apmēram divas nedēļas turpina samazināties atsevišķo saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits, aģentūrai LETA atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Kopš 12.maija ir mīkstināti atsevišķi Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi, piemēram, tagad vienkopus drīkst pulcēties līdz 25 cilvēkiem, lai gan iepriekš kopā drīkstēja sanākt tikai pa diviem. Maija vidū pilsoņu brīvai kustībai arī tika atvērtas Baltijas valstu iekšējās robežas.

Līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu distancēšanās principu ievērošana ir vēl svarīgāka nekā līdz šim, iepriekš sociālajā vietnē "Twitter" brīdināja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.Kategorijas