Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Krievijā reģistrēts līdz šim diennaktī lielākais Covid-19 upuru skaits

Leta

2020. gada 26. maijs 16:00

41

Krievijā diennakts laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 174 cilvēki, kas ir līdz šim lielākais mirušo skaits 24 stundu laikā, otrdien paziņojušas amatpersonas.

Aizvadītajā diennaktī no Covid-19 atveseļojies 12 331 cilvēks, kas arī ir jauns rekords.

Pēdējo 24 stundu laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 8915 cilvēkiem, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 362 342, kas ir trešais lielākais inficēto skaits pasaulē aiz ASV un Brazīlijas.

Krievijā no Covid-19 kopumā miruši 3807 cilvēki.

Jauno inficēšanās gadījumu skaits Krievijā pakāpeniski samazinās, un varasiestādes sākušas vairākās valsts daļās atvieglot ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu.

Taču Maskavā, kuru jaunais koronavīruss skāris sevišķi smagi, stingri ierobežojumi paliks spēkā līdz pat maija beigām.

Krievijā mirstības rādītāji ir zemāki nekā citās valstīs, kuras smagi skāris jaunais koronavīruss, bet kritiķi apšauba Krievijas oficiālo datu patiesumu un pārmetuši varasiestādēm, ka tās neziņo par visiem saslimšanas un nāves gadījumiem.

Krievijas amatpersonas šos pārmetumus noraida, apgalvojot, ka viens no iemesliem zemajiem mirstības rādītājiem ir apstāklis, ka Krievijā statistikā tiek iekļauti tikai tie gadījumi, kuros Covid-19 bijis tiešais nāves cēlonis.

Kategorijas