Aluksniesiem.lv ARHĪVS

LIAA izveidojusi platformu Covid-19 produktu eksporta veicināšanai

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 3. jūnijs 10:41

34

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izveidojusi Covid-19 produktu platformu http://covid.exim.lv/, kurā  apkopoti Latvijā ražotie produkti Covid-19 ierobežošanai. Platforma ir pieejama angļu valodā, jo ir orientēta uz produktu eksportu ārvalstu tirgos. "Alūksniešiem.lv" vēsta LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa.

“Jau kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas ciešā sadarbībā ar Ekonomikas ministriju esam strādājuši, lai motivētu uzņēmējus, uzsākt dažāda veida individuālo aizsardzības līdzekļu un tehnoloģisko risinājumu ražošanu, kuri varētu būt noderīgi vīrusa Covid-19 izplatības mazināšanā un potenciālo apdraudējumu novēršanā Esam apkopojuši mums šobrīd zināmos Covid-19 produktu ražotājus vienotā platformā un aicinām atsaukties arī citus, lai varētu papildināt šo platformu. Informāciju par Latvijā ražotajiem Covid-19 produktiem izplatīsim ar savu ekonomisko pārstāvniecību starpniecību, kā arī aicināsim Ārlietu ministriju iesaistīties un popularizēt Latvijā ražotos Covid-19 produktus, kuri šobrīd varētu būt īpaši pieprasīti vīrusa smagāk skartajās valstīs,” norāda LIAA direktors Kaspars Rožkalns.


Covid-19 platformā ir apkopoti 50 uzņēmumu piedāvātie produkti tādās kategorijās kā sejas vairogi, sejas maskas, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi, kā arī specializētais apģērbs un citi produkti. Ikviens Latvijas uzņēmums, kurš ražo šāda profila produktus tiek aicināts aizpildīt veidlapu http://www.liaa.gov.lv/lv/latvijas-izstradatie-covid-19-produkti-eksportam un pieteikties iekļaušanai šajā platformā. Pieteikumi tiek gaidīti ne tikai no individuālo aizsardzības līdzekļu ražotājiem, bet arī no tiem uzņēmumiem, kas piedāvā dažādus tehnoloģiskos risinājumus vai cita veida produktus, kuri var būt noderīgi vīrusa Covid-19 ierobežošanai Latvijā un citviet pasaulē.

Kategorijas