Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Vaidavas dabas taka Apē - ideāla vieta ģimenēm ar bērniem

Teksts un foto: Līga Vīksna

2020. gada 9. jūnijs 07:37

2562

Nedēļas nogalē kopā ar savu septiņgadnieci devāmies ceļojumā uz šarmanto mazpilsētu Api, lai apmeklētu Vaidavas dabas taku. Ko lai saka - apenieši kārtējo reizi apliecina, ka ir izdomas bagāti, spējot no mazumiņa radīt lielas lietas un izcelt savas pilsētas skaistumu!

Tiesa, mūsu ceļojums sākās āra spēļu laukumā pie Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, kur meitai bija interesanti un aizraujoši izmēģināt katru no elementiem. Tas tika apmeklēts pat divreiz, arī pirms došanās mājup.

Sajūsmu raisīja Jaunās Raganu klintis un čurkstu paveiktais tajās, protams - selfijs :) - un tad jau mūs gaidīja takas labirinti! Taka - izkopta, zāle nopļauta. Ik pēc posma uzskatāms, informatīvs stends ar aprakstiem par to, ko vari vērot, informatīvas norādes. Dažādas dzīvnieku figūras no koka un citiem dabas materiāliem, kas iepriecina bērnus.

Izcila doma par augiem un to nosaukumiem - augs aug savā dabiskajā vietā, bet ir iežogots un uz vienas no žoga kārtīm iegravēts auga nosaukums. Kādam varbūt šķitīs komiski, ka starp nosaukumiem lasāma, piemēram, vizbulīte (jo kurš gan to nezina!), tomēr - arī tas noteikti kādu izglīto. Šajā ziņā mans atklājums bija augs lēdzerkste - līdz šim tādu nezināju, lai gan dabā zinu daudzus augus un biju priecīga par tiem pastāstīt savai septiņgadniecei.

Un kur tad vēl daudzās labās šūpoles takā, krēsliņi, dabas mūzikas instrumenti, Veselības un Acu avotiņi, Vecās Raganu klintis, ainaviskā Vaidava un daudz kas cits! Kā viena no balvām jau uz takas noslēgumu - pats dižais Dzenīšu dižvītols, ko caur jauno fotorāmīti var redzēt otrpus Vaidavai un iemūžināt arī savam fotoalbumam.

Takas noslēgumā - labiekārtota piknika vieta Vaidavas upes krastā, kur ceļotājus gaidīja arī sagatavota malka un pat grils. Skaisti! Tikai der arī atcerēties savu dabā atstāto pēdu un pēc šādas ciemošanās dabā aiz sevis noteikti neatstāt sadzīves atkritumus.

Takas noslēgumā mums ar meitu bija izvēle - iet līdz auto pa ceļu vai to pašu maršrutu pa taku. Meita nedomājot teica: "Ejam vēlreiz pa taku!" Un mēs gājām, Un, ticiet man - atkal atklājām ko jaunu!
Ja neesiet vēl bijuši Vaidavas dabas takā Apē - aizbrauciet! To noteikti var izdarīt arī kādā darbdienas vakarā. Lai jauks ceļojums! Vēlreiz - paldies apeniešiem!

Kategorijas