Aluksniesiem.lv ARHĪVS

No 1. jūlija sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā nebūs obligātas

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 30. jūnijs 13:00

303

No trešdienas, 1.jūlija, sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā nebūs obligātas, paredz otrdien Ministru kabineta akceptētie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". 

"Alūksniešiem.lv" noskaidroja aģentūrā Leta.

Sejas aizsargmasku nēsāšanai sabiedriskajā transportā tiek saglabāts rekomendējošs raksturs. 


No augusta varēs pulcēties vairāk cilvēku

Tāpat valdības apstiprinātie grozījumi paredz, ka no augusta āra pasākumos varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem nevis 1000, kā bija noteikts iepriekš. 

Valdības atbalstītie grozījumi arī paredz atteikšanos no laika ierobežojumiem āra pasākumos, saglabājot laika ierobežojumus pasākumiem iekštelpās. 

Tāpat arī sabiedriskās ēdināšanas iestādēs noteiktā vienam klientam paredzētā telpa tiek samazināta no līdz šim noteiktajiem četriem kvadrātmetriem uz trīs kvadrātmetriem.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka šie atvieglojumi ir iespējami, pateicoties labajiem epidemioloģiskās situācijas rādītājiem un zemajai saslimšanai ar Covid-19 Latvijā. 

"Jāsaprot, ka šie atvieglojumi ir uz laiku - ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies, tad nāksies atgriezties pie šiem ierobežojumiem," piebilda Viņķele. 

Kategorijas