Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Aicina uz donoru dienu Alūksnē

"Alūksniešiem.lv"

2020. gada 3. jūlijs 14:27

277

Ārkārtējās situācijas izsludināšana un ieviestie drošības pasākumi pēdējos mēnešos ir radījuši daudz jaunus izaicinājumus visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss  nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, nepieciešams donoru atbalsts.  Ņemot vērā to, ka katram asins komponentam ir savs dzīves ilgums – trombocītu derīguma termiņš ir 5 dienas, eritrocītu masai - 35 dienas, donori ir ļoti gaidīti katru dienu. 


 Savukārt donoru diena Alūksnē notiks 28. jūlijā. Alūksnes novada iedzīvotāji ir ļoti gaidi VADC izbraukumā, kas notiks Alūksnes novada domes telpās, Dārza ielā 11, no plkst. 09.00 līdz 13.00.Vasaras periodā donoru atbalsts ir īpaši nepieciešams.


VADC lūdz sekot asins krājumam un gaida visus veselus donorus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli  un var ziedot asinis. 


Vēršam uzmanību:   

 • Personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā atgriezušās no valstīm, kur  kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15, pastāv aizliegums ziedot asinis 14 dienas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endēmisko valstu karti: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte. Aktuālie valstu saslimstības rādītāji apskatāmi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/valstu-saslimstibas-raditaji-a/  

   • Personas, kas pārslimojošas Covid-19,  drīkst nodot asinis 28 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās.Asinis var ziedot, ja:   

   • donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli;  

   • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid – 19;

    • atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot 


Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:   

 • pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu;  

  • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;   

  • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00).


Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi: 

   • tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo  2m distanci;  

   • ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi;  

   • ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi (sejas maskas) gan donoriem, gan darbiniekiem.


Kā vienmēr, donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju ir nepieciešams bankas konta numurs.


Jautājumu gadījumā, ik viens ir aicināts sazināties ar VADC - sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

Kategorijas