Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Ziemeru muižā eksperimentē ar dzeju, deju un mūziku

Teksts un foto: Dace Plaude

2020. gada 5. jūlijs 12:54

2744

Kā uzrakstīt dzejoli? Kā vārdus pārvērst kustībā, ietērpt mūzikas skaņās? Atbildes uz šiem jautājumiem varēja meklēt sestdien Ziemeru muižā, kur norisinājās eksperimentālā dzejas laboratorija.


Pasākuma adresāts bija jauniešu auditorija, taču tas pulcēja dažādas paaudzes. Viesmīlīgajā Ziemeru muižā, kur ciemiņus uzņēma tās saimniece režisore Dita Balčus ar ģimeni, sestdienas pēcpusdienā satikās interesenti no Alūksnes, Rīgas, Jaunannas, Veclaicenes, un biedrības “Ziemerpils” pārstāve Egija Silāre dalījās priekā, ka Ziemeru muižu piestrāvo jauniešu enerģija. Dzejošanas darbnīcā, ko vadīja jaunieši no Rīgas, no jauno dzejnieku kopas “Karantīna”, darbojoties vairākās grupās, caur dažādiem radošiem uzdevumiem varēja radīt pašu izvēlētas formas tekstu. Savukārt laikmetīgās dejas darbnīcā horeogrāfes Katrīnas Albužes vadībā notika eksperimenti ar vārdu un mūziku, bet elektroniskās mūzikas darbnīcā – eksperimeti ar elektroniskās mūzikas instrumentiem un iekārtām. Elizabete Balčus kopā ar dalībniekiem, izmantojot jaunradītos tekstus, veidoja skaņdarbu, pārvēršot to audiovizuālā performancē. Vakars noslēdzās ar “Vintage Sound Master” vinila ballīti muižas parkā.


Kā uzsvēra pasākuma organizatori, tas ir turpinājums regulāru kultūras notikumu virknei Ziemeru muižas un tās kompleksa kultūrvēsturiskajā vidē, atklājot arvien jaunas, līdz šim neiepazītas cilvēka mākslinieciskās dabas teritorijas un izpausmes. Projektu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions “Latvijas valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda “Vidzemes kultūras programma 2020” ietvaros.

Kategorijas