Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Lidmašīna ar kanādiešu karavīriem pusceļā uz Latviju pagriezta atpakaļ

Leta

2020. gada 6. jūlijs 14:13

442

Kara lidmašīna ar kanādiešu karavīriem, kas atradās ceļā uz Latviju, ceturtdien pusceļā pagriezta atpakaļ, jo konstatēts, ka kāda persona, kas varētu būt nonākusi kontaktā ar lidaparātā esošajiem cilvēkiem, ir inficējusies ar covid-19.

Nacionālās aizsardzības ministrija sabiedriskajai raidorganizācijai CBC sestdien pavēstījusi, ka inficētā persona pati lidmašīnā nav atradusies, taču varējusi būt nonākusi kontaktā ar kādu no pasažieriem pirms lidmašīnas pacelšanās no Kanādas Gaisa spēku (CAF) bāzes Trentonā.

CAF par inficēšanās gadījumu uzzinājuši, kad lidaparāts jau atradies gaisā.

Lai izvairītos no infekcijas iespējamās izplatīšanās, pieņemts lēmums atgriezt lidmašīnu Kanādā, nevis turpināt lidojumu uz Latviju, e-pasta vēstulē norādījis Kanādas Operāciju apvienotā komandpunkta (CJOC) pārstāvis.

Lidmašīnā atradušies aptuveni 70 karavīri un apkalpes locekļi.

Tagad pirms nosūtīšanas uz Latviju karavīriem būs atkārtoti jāaizvada divas nedēļas karantīnā.

Kanāda komandē Latvijā izvietoto starptautisko NATO kaujas grupu, un Latvijā šobrīd atrodas 540 kanādiešu karavīri.

Jūlijā paredzēta Latvijā dislocēto kanādiešu karavīru nomaiņa rotācijas kārtībā. Latvijā esošās kaujas grupas komandieris pulkvedis Ēriks Laforests CBC iepriekš norādīja, ka pirms nosūtīšanas uz Latviju katram karavīram būs jāaizvada divas nedēļās karantīnā.

Apturētajai lidmašīnai pēc ierašanās Latvijā vajadzēja nogādāt atpakaļ Kanādā 70 karavīrus, kuru misija Latvijā beidzas.

Tagad Kanādas armija apsver citas iespējas viņu transportēšanai uz mājām.

Kategorijas