Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Lietotne “Apturi Covid” brīdinājusi vairākus cilvēkus

Andris Jurga

2020. gada 10. jūlijs 11:21

94

Lietotne “Apturi Covid” darbojas vairāk nekā 40 dienas, un šobrīd tā brīdinājusi jau vairākas personas par to, ka tās bijušas ilgāk par 15 minūtēm divu metru attālumā no inficētas personas. Tieši cik – tas netiek atklāts. ReTV Ziņu dienesta jaunākā informācija liecina, ka šobrīd lietotni savā viedierīcē instalējuši vairāk nekā 85 tūkstoši lietotāju.


Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ReTV Ziņas gan informē, ka līdz šim nav konstatēti gadījumi, kad epidemiologi no mobilās lietotnes tālākai saziņai saņēmuši tālruņa numurus. Mobilā lietotne vien esot brīdinājusi tālruņa īpašniekus par iespējamu saskarsmi ar Covid-19 inficēto. Iemesls – personas, kurām ir lietotne, nav norādījušas sava tālruņa numuru, lai SPKC varētu informēt un sniegt padomus tālākai rīcībai. Brīdī, ja viedierīces saimnieks, kurā lejupielēdēta lietotne, vismaz 15 minūtes pavadīs kopā ar iespējamu inficētu personu, saņems paziņojumu savā telefonā.


Programmatūras izstrādātājs Mazens Zibara: “Pašā pirmajā ekrānā redzēs paziņojumu, kur tieši teikts, ka ir iespējama saskarsme, ko tad tagad darīt un, ja nav norādīts tālruņa numurs, tad būs aicinājums to ievadīt.”


Viņš stāsta – lai lietotne sevi pierādītu labāk, vajadzīgs krietni lielāks skaits telefonu – ap 380 000.


SPKC pieļauj: pieaugot inficēto skaitam, palielināsies arī lietotnes lejupielāžu skaits. Tad epidemiologiem tas būs nozīmīgs atbalsts darbā.


SPKC pārstāve Elīna Dimdiņa: “Arī tad, ja saņem signālu, ka cilvēks bijusi kontaktpersona, kļūst atbildīgāks, tā ir viena lieta, jo negrib apdraudēt tuviniekus, otrs – jāatceras, ka var testēties tie, kuri vēlas.”


Tikmēr programmas izstrādātāji norāda: šobrīd matemātiskā varbūtība, ka lietotne fiksēs kontaktu ar Covid-19 inficēto, esot ļoti zema.  

Kategorijas