Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Latvijā radīts pilnībā automatizēts, bezkontakta roku dezinficēšanas risinājums

Leta

2020. gada 11. jūlijs 16:42

78

Trīs pasākumu industrijā strādājoši profesionāļi Edijs Žīle, Artis Vilks un Jānis Pētersons Latvijā radījuši pilnībā automatizētu, gudro bezkontakta roku dezinficēšanas risinājumu - "Handbox", aģentūru LETA informēja risinājuma autoru pārstāvji.

"Handbox" pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka trīs domubiedri radījuši, izmantojot dīkstāves laiku. Tas ražots Latvijā un realizēts pašu spēkiem, zināšanām un salīdzinoši nelieliem resursiem. "Handbox" izplata vadošais muzikālo multimediju strūklaku šovu tehniskais nodrošinātājs un ražotājs "Artistic", un tas īpaši piemērots publiskām vietām.

"Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas bija novērojams zināms haoss un nekārtība pie ieejām veikalos. Lai dezinficētu rokas ir jāpieskaras virsmām, kuras aiztikuši teju visi iepriekšējie pircēji. Uz zemes peļķes, netīrība un spēcīgs spirta smārds. Internetā joku par to netrūkst. Tā radās ideja par drošu roku dezinfekcijas risinājumu," pauda Žīle.

Pēc viņa sacītā, elementāra roku higiēna šobrīd kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tāpēc radīts "Handbox", lai šo procesu padarītu vēl vienkāršāku, drošāku un izdevīgāku. Šis risinājums radīts, primāri domājot par drošību, lai pilnībā izslēgtu kontaktēšanos ar virsmām, kā arī, lai tas būtu pamanāms no attāluma.

"Mums bija svarīgi, lai tas būtu ne tikai drošs un estētiski pievilcīgs, bet arī ērts un izdevīgs ilgtermiņā tiem, kas to iegādāsies," uzsvēra Žīle, skaidrojot, ka attālinātā pārvaldības sistēma my.hanbox.lv nodrošina iespēju reālajā laikā sekot līdzi dezinfekcijas līdzekļa patēriņam. Tā savlaicīgi nosūta e-pasta paziņojumu, kad tilpnē ir atlicis neliels daudzums dezinfekcijas līdzekļa un ir nepieciešams to uzpildīt.

"Handbox" darbības mehānisms ir ielikt plaukstu, sagaidīt tajā ietekam šķidrumu un 20 sekundes berzēt rokas. Tā ietilpība ir pieci litri, nodrošinot 10 000 lietošanas reizes.

Izstrādātais risinājums, kā norāda tā autori, ir piemērots publiskām vietām kā tirdzniecības telpas, dažādi sabiedriskie un tūrisma objekti, biroji un kultūras iestādes. Līdz šim "Handbox" izvietots brīvdabas koncertzālē "Mītava", "Magnetic Latvia" biznesa informācijas centrā, Rīgas centrāltirgū un "Elektrum" Energoefektivitātes centrā.

Kategorijas