Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Talantīga un radoša personība

Mārīte Dzene

2009. gada 31. jūlijs 10:48

1357

Latvijā ir 1726 Sigitas
Alūksnietei Sigitai Jakobsonei vārdu izvēlējās tēvs. Ieraudzīja kalendārā un iepatikās. „Esmu lasījusi, ka vārds Sigita nozīmē iet sīkiem solīšiem. Varētu teikt, ka es arī eju sīkiem solīšiem, bet veikli. Uz vietas nosēdēt man parasti neizdodas," atzīst Sigita

Viņa secina, ka šī vārda īpašnieces ir gudras sievietes. Arī drosmīgas. Un noteikti rosīgas. Tādi secinājumi radušies, iepazīstot savas vārdamāsas. Kopš viņa strādā Alūksnē, apkārt ir daudz Sigitu. „Manuprāt, Latvijā nav nemaz tik daudz Sigitu. Bet man ir gadījies, ka ģimenes ārsta kabinetā, kur strādāju, ir bijušas reizē četras Sigitas," atklāj viņa.


„Cik esmu sastapusi, visas Sigitas ir radošas un interesantas. Turklāt ir saistītas ar mākslu, patīk dziedāt, dejot vai zīmēt," atzīst S.Jakobsone.

 

Apliecinājums tam ir viņa pati. Sigita raksta dzejoļus, glezno un abi ar vīru Ediju ir pāris deju kopā „Jukums".

 

"Dzejoļus es publicēju sen, bet tagad vairs ne. Tie krājas. Ja paskatītos un izvērtētu, iespējams, iznāktu krājums. Dejošana ir tuva sirsniņai. Esmu dejojusi, cik vien ir bijis iespējams," stāsta Sigita.

 

Viņai ir atraktīva un liela runātāja. Šīs prasmes liktas lietā, vadot kāzas un dažādus pasākumus, spēlējot teātri.


Sigitas sirdslieta ir arī medicīna. Viņa ir mediķe trešajā paaudzē. Medmāsas darbā ir liela spriedze, kuru kliedēt palīdz gleznošana palīdz to kliedēt.

 

„Man patīk pats process. Nezinu, kā katru reizi izdodas, bet gleznojot varu atbrīvoties. Tad otrā dienā atkal ar smaidu eju uz darbu," skaidro S.Jakobsone.

 

Pilsētas svētku diena viņai ir sadalīta pa stundām. Rīta pusē Sigita un Edijs brauks ar paštaisītu plostu. Gandrīz vienā laikā būs jādejo un jāpiedalās plenēra izstādes atklāšanā. Tajā būs vismaz viens Sigitas darbs.

 

„Plenērs bija tika radošs un veiksmīgs, ka darbu ir ļoti daudz, tāpēc visus nevar izlikt izstādē. Manī dalība plenērā atraisīja. Lai gan parasti mani nevar pamodināt, es jau pulksten 4.00 biju pie ezera, lai gleznotu," stāsta Sigita.

 

Turklāt šajā dienā no Rīgas atbrauks viņas studenti, jo kādu laiku S.Jakobsone strādāja Rīgas tūrisma skolā.


Ģimene ir viņas lielākā bagātība. "Mīļuma pietiek visiem - gan ģimenei, gan pacientiem," saka Sigita .

 

Tomēr apprecoties viņa nav mainījusi uzvārdu. Sigita uzskata, ka ne velti Ernsta Glika audžumeita Marta Skavronska kļuva Krievijas ķeizariene Katrīna I. Līdz ar vārda maiņu mainījās arī viņa pati.

 

„Manuprāt, tā ir pilnīgi cita personība. Arī aizejot klosterī sievietes vārds tiek mainīts, jo sākas pavisam cita dzīve. Paturot savu uzvārdu, esmu spējusi saglabāt savu personību," pamato S.Jakobsone.

 

Lai gan viņai patīk vīra uzvārds Gusts un ir prieks, ka tas ir arī meitām, tas nemaina pārliecību, ka katrs cilvēks piedzimst ar savu vārdu un uzvārdu. "Iespējams, ka, dodot vārdu, tiek izlemts cilvēka liktenis," spriež Sigita.


Viņa norāda, ka daudzi mākslinieki nemaina uzvārdu. Varbūt tā rīkojas, jo ir iegūta popularitāte. Bet iespējams, ka tā ir personība, ar kuras vārdu cilvēks sevi identificē un negrib to mainīt.

Kategorijas