Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Alūksnē rīkotais plenērs pulcē visdažādāko paaudžu māksliniekus

Ilze Bogdanova

2009. gada 31. maijs 20:59

1381

Mums visiem pieder atspulgs Alūksnes ezerā, ir pārliecināti tāda paša nosaukuma plenēra organizatori. Domājot par vārdu apliecināšanu ar darbiem, viņi aizvadītajā nedēļas nogalē aicināja māksliniekus no tuvākām un tālākām vietām pulcēties Alūksnes ezera apkaimē, lai ar fotogrāfiju un gleznu starpniecību radītu katrs savu atspulgu.

Plenēra organizatore un Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” vadītāja Renāte Pilipa atklāj, ka šim uzaicinājumam atsaucies 31 mākslinieks. Vairums no tiem bija paši alūksnieši, taču viņu vidū gadījās arī pa kādam tālākam braucējam. Viņu darbs pie sava atspulga veidošanas sākās jau piektdienas vakarpusē, kad visi tika aicināti doties ekskursijā apkārt Alūksnes ezeram, tādējādi rodot idejas nākamās dienas darbam.

Gatavi dalībai nākamajā plenērā

„Lai cilvēki skatās, vai ir vērts smērēt papīru vai nav,” joko alūksniete Svetlana Kuzņicova, jautāta, vai ir apmierināta ar dalību plenērā. Ar gleznošanu viņa sākusi nodarboties tikai pirms gada, kad, baudot brīvo laiku pēc aktīvo darba gaitu beigām, radusies vēlme piepildīt to ar interesantām nodarbēm. „Jaunībā nebija laika, jo bērnu vajadzēja auklēt,” paskaidro plenēra dalībniece. „Tagad laiks ir, bet vēl skatos, vai arī talants.” Savus darbus viņa veidojusi akvareļu tehnikā, akcentu liekot uz dabas skatiem un ziedu motīviem. Tiesa, par savu lielāko ieguvumu viņa uzskata satiktos cilvēkus, kas par kopā aizvadītajām dienām liek bez šaubīšanās teikt – bija jauki un interesanti.

Ar pasākumu apmierināti ir arī Sanita Kazlauska un Kaspars Melbārdis no Rīgas. Par plenēra dalībniekiem viņi kļuvuši, saņemot alūksnieša Roberta Ozoliņa uzaicinājumu, ar kuru kopā mācās fotografēt. Bez dalības plenērā viņi apmeklējuši arī citus ar to saistītos pasākumus, kuros redzētais radījis pārliecību – ja vien līdzīgs plenērs tiks rīkots arī nākamajā gadā, viņi to garām nelaidīs.

Lielākā vērtība – vienotība

Ar spilgtām krāsām un emocijām šīs dienas atmiņā saglabāsies arī alūksnietim Ivaram Vecānam, kurš atšķirībā no jauniešiem var lepoties ar daudz lielāku pieredzi un mākslai veltīto gadu stāžu. Vēlme atsaukt atmiņā aizmirstas lietas, viņam kļuvusi par vienu no galvenajiem stimuliem iesaistīties plenērā. „Divdesmit gadus nebiju gleznojis, tāpēc gribējās atsaukt atmiņā,” atklāj I.Vecāns, kurš paralēli gleznošanai plenērā iesaistījies arī kā fotogrāfs.

Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” rīkotajā pasākumā viņš saskata jaunas un šajā pusē nebijušas vēsmas, kas apvienojusi visdažādāko paaudžu cilvēkus – sākot no jauniešiem un beidzot ar māksliniekiem cienījamā vecumā. „Tā vienotības sajūta, iespējams, ir viena no lielākajām plenēra vērtībām,” norāda mākslinieks, piebilstot, ka, ja tradīcija, rīkot plenēru, turpinātos, nākamreiz viņš labprāt to redzētu jau citādā veidā, kas nelīdzinoties iepriekšējam.

Kategorijas