Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Iešūpo Lieldienas

Mārīte Dzene

2009. gada 10. aprīlis 08:46

1232

Meklē jaunas iespējas biznesa attīstībai

Apes lauku teritorijas zemnieku saimniecībā “Kalnarušķi” izgatavotas neparastas šūpoles, kas nezinātājam vairāk atgādina lapeni. Uz stabila pamata grīdas tiks nostiprināts galds, bet pie sānu balstiem – krēsli, kas reizē šūposies augšup, lejup.

Lēni šūpoties var cilvēku grupa

Šūpolēs ar jumtu neliela cilvēku grupa jutīsies patīkami arī lietus laikā. Turklāt vienlaikus būs iespējams baudīt cienastu un sarunāties, lēni šūpojoties. Tā nebūs galvu reibinoša traukšanās pretī debesīm. Taču iespējams, ka tieši miers un stabilitāte šobrīd vairāk vilina nekā iespēja krist pēc lidojuma augšup. “Ideja šīm šūpolēm ir nolūkota izstādē, taču tā ir pilnveidota. Pie balsta var nostiprināt arī grilu, lai būtu ērti,” rāda “Kalnarušķu” saimnieks Normunds Kalniņš. Viņš atklāj, ka šādas šūpoles izgatavot nav vienkārši, jo viss ir roku darbs. Tādas ir piemērotas atpūtas vietās, kur pulcējas vairāk cilvēku. “Labas šūpoles ir drošas. Mēs arī parastās gatavojam tikai tādas, lai šūpojoties nerastos traumas,” akcentē N.Kalniņš. Lai stabu koksnes ražotnē nebūtu dīkstāves, tiek gatavotas šūpoles un skatu torņi.

Piedāvā arvien jaunas iespējas

“Ja ir pieprasījums pēc šādām vai cita veida šūpolēm, tad varam to nodrošināt. Nav vērts šķiest laiku, enerģiju un darbu, ja tas nevienam nav vajadzīgs. Tāpēc mēs visu laiku strādājam, lai piedāvātu arvien kaut ko jaunu, un pilnveidojam līdzšinējos pakalpojumus. Mūsu bizness ir ne tikai šūpoļu un skatu torņu izgatavošana, bet arī tūrisms un sabiedriskā ēdināšana. Gribam jaunās šūpoles ar galdu un krēsliem, kā arī vairākus skatu torņus izgatavot savās lauku mājās, lai tūristiem un viesiem dotu vēl labākās iespējas vērot apkārtni un atpūsties,” stāsta saimniecības īpašniece Aigija Kalniņa.

Savukārt krodziņā Apē tiek rīkoti dažādi pasākumi vietējiem iedzīvotājiem. “Savulaik sadarbībā ar tautas nama darbiniekiem rīkojām Lieldienu izklaides. Šopavasar bērni ar vecākiem varēs izmantot šūpoles pie krodziņa. Būs arī liels katls olu vārīšanai. Pēc tam bērni varēs tās krāsot un ripināt,” atklāj A.Kalniņa. Viņa secina, ka pašas ģimenē būs maz laika Lieldienu svinēšanai, jo ir jāstrādā un jārada svētki tad, kad citiem ir brīvdienas. Tomēr Normunds piebilst, ka noteikti šūposies.

Palielinās vietējo atpūtnieku interese

Lai gan smagā ekonomiskā situācija ietekmē visus, par iespēju izmantot lauku māju kāzu svinībām, jubilejām, banketiem un citiem pasākumiem ir liela interese. A.Kalniņa spriež, ka šajā sezonā vairāk būs vietējo tūristu un ekskursantu. Viņai izveidojusies laba sadarbība ar vairākām tūrisma aģentūrām, kas rīko ekskursijas gan Latvijā, gan ārpus valsts. “Kalnarušķos” var uzņemt 40 līdz 50 cilvēku grupas, kurām ir vajadzīgas naktsmītnes un ēdināšana. Turklāt Apē šovasar gaidāms Puķu draugu saiets, kurā būs daudz cilvēku no dažādām Latvijas vietām. Kopš vienkārša kļuvusi Latvijas – Igaunijas robežas šķērsošana, arī kaimiņiem patīk atpūsties Kalniņu lauku mājās, kurās ir gan dīķi makšķerēšanai, gan klētiņa ar etnogrāfiskiem darbarīkiem un mājsaimniecības piederumiem, gan pirtiņa un zāļu tējas.

Kategorijas