Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Ir labākie iecirkņu inspektori valstī

Līga Vīksna

2009. gada 6. februāris 16:47

1120

Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policija biroja iecirkņa inspektori atzīti par labākajiem sava darba veicējiem valstī, jo pērn atklājuši visvairāk noziegumu. Tas vakar uzsvērts Kārtības policijas biroju priekšnieku sanāksmē Rīgā.

Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs pauž gandarījumu par labajiem darba rezultātiem un uzteic visus darbiniekus.

Izskata vairāk iesniegumu

“Iecirkņa inspektora amats ir ļoti atbildīgs un būtisks, jo viņa veicamo pienākumu apjoms ir liels. Pērn iecirkņu inspektori rajonā izskatījuši 643 iedzīvotāju iesniegumus, kas ir par 123 iesniegumiem vairāk, kā 2007.gadā. Ir uzsākti 239 kriminālprocesi un 230 administratīvie procesi. Sastādīto administratīvo protokolu skaits ir samazinājies, jo noziedzības līmenis paaugstinājies un inspektoriem fiziski nav laika administratīvo protokolu rakstīšanai,” saka Z.Safranovičs.

Visvairāk iesniegumu ir izskatījis Edgars Mihailovs, visvairāk kriminālprocesu uzsācis un noziegumu atklājis Einārs Strapcāns, visvairāk protokolu sastādījis Raivis Podrezovs.

“Pērn ir samazinājies iecirkņu inspektoru sastādīto protokolu skaits par ceļu satiksmes negadījumiem. Šajā jomā viņiem jāstrādā vairāk. Par narkotikām iecirkņu inspektori sastādījuši 9 protokolus, izņemti 319 litri nelegāla alkohola un 53 170 paciņas cigarešu bez akcīzes markām,” stāsta Z.Safranovičs.

Uzskaitē ir 65 nepilngadīgie

Pērn gada sākumā Alūksnes rajonā uzskaitē bija 64 nepilngadīgas personas, bet gada beigās – par vienu vairāk. Nepilngadīgo lietu inspektores 22 gadījumos uzsākušas kriminālprocesus, bet 14 gadījumos piemēroti piespiedu audzinoši līdzekļi. Visvairāk protokolu nepilngadīgajiem sastādījusi un noziegumus atklājusi Inese Paringa.

Z.Safranovičs uzsver, ka rudenī nepilngadīgo inspektores dodas uz skolām Drošības dienu ietvaros. “Tas ir viens no viņu svarīgākajiem pienākumiem – veikt profilaktiskus pasākumus skolēniem. Diemžēl pēdējo gadu pieredze liecina, ka pedagogiem savaldīt skolēnus ir arvien grūtāk un ar iesniegumiem vēršas policijā. Manuprāt, skolas administrācijai pašai ir jātiek galā ar šādiem gadījumiem, nevis policijai jābrauc izšķirt dažādus strīdus par skolas neapmeklēšanu, nesekmību,” norāda Z.Safranovičs.

Par daudz atskaišu

Pērn policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas vietā jeb izolatorā aizturētas 137 personas, 23 no tām piemērots apcietinājums. Par ceļu satiksmes pārkāpumiem izolatorā ievietotas 50 personas, 3 personas – par nelikumīgu uzturēšanos valstī, bet 375 personas ievietotas atskurbtuvē.

Z.Safranovičs norāda, ka policijas dežūrdaļā nepieciešams veikt ierakstus 28 dažādos žurnālos, kas ir nelietderīgi. “To skaitu varētu samazināt vismaz par divām trešdaļām. Kam vajadzīgs, piemēram, aizturēto dušas apmeklējuma reģistrs? Manuprāt, tā ir vistīrākā neuzticēšanās policijai – lai tikai būtu žurnāls, kur paskatīties, ja kāds pasūdzas par policistu,” saka Z.Safranovičs.

Viņš rosina valstī ieviest sistēmu, lai piedzītu valsts izlietoto finansējumu par ēdināšanu no aizturētajām personām, kuras pārkāpušas ceļu satiksmes noteikumus. Šāda pieredze ir Igaunijā.

Kategorijas