Izcīna 4 medaļas

Agita Bērziņa

2012. gada 13. septembris 07:59

602

Nedēļas nogalē Daugavpils apkārtnē norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās distancē, kurā par medaļām orientieristi cīnījās vidējā distancē un stafetē. Starp vairāk nekā 600 dalībniekiem bija arī orientēšanās kluba “Alūksne-Ape” orientieristi.

Vīriešu elitē otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus plūca “Alūksne-Ape” kluba pārstāvis Timo Silds no Igaunijas, aiz sevis 2.vietā atstājot brāli Lauri Sildu. Startējot arī vīru elitē, 19.vietā ierindojās Atis Dandens, 20.vietu ieguva Jānis Kūms. V16 grupā 2.vietā - Ardis Tukišs, 13.vietā – Jānis Veļķeris, 21.vietā - Tomass Andersons. V21 grupā 2.vietu izcīnīja Toms Dandens, 6.vieta - Mikum Žagatam. S35 grupā 4.vieta - Ivetai Veļķerei, V40 grupā 22.vieta - Atim Kalējam, V45 grupā 4.vietā ierindojās Māris Vabulnieks, S50 grupā 6.vieta - Ārijai Bertukai, 13.vieta - Andai Lejasblusai, V50 grupā 19.vieta - Viesturam Dandenam, V55 grupā 10.vieta - Vilnim Veļķerim, bet Uldim Bertukam - 11.vieta.

Trīs etapu stafetē vīriešu elitē 3.vietu izcīnīja mūs orientieristi A.Dandens, J.Kūms un T.Silds. Otra vīriešu elites komanda ierindojās 11.vietā. Tajā startēja M.Žagata, T.Dandens un L.Silds. S145 grupā komandu stafetē I.Veļķere, Ā.Bertuka un A.Lejasblusa ieguva 6.vietu, bet V145 grupā M.Vabulnieka, V.Veļķera un U.Bertuka komanda izcīnīja 9.vietu.

Orientēšanās kluba “Alūksne-Ape” vadītājs Vilnis Veļķeris par orientieristu panākumiem čempionātā ir gandarīts. “Neesam liels klubs, taču spējām izcīnīt divas sudraba medaļas, zeltu un bronzu. Jāteic, ka sacensības risinājās Alūksnei ļoti neraksturīgā apvidū – karjerā ar piejūrai līdzīgiem apstākļiem, kas mūsu orientieristiem sarežģīja sacensību. Diemžēl, kā cerēts, neizdevās atgūt stafetē čempionu statusu, lai gan arī 3.vieta starp 30 komandām nav peļams rezultāts,” saka V.Veļķeris.

Kā ierasts, Alūksnes un Apes novadu orientieristi rudens sezonā startē kluba organizētajās orientēšanās sacensībās “Horizonts”. Orientieristi jau aizvadījuši četras rudens sezonas kārtas, un atlicis startēt vēl divās. “Esam iesaistījušies “Latvijas valsts mežu” projektā  un “Horizontā” piedāvājam “Mammadaba” distances iesācējiem. Tas nozīmē, ka ikviens par brīvu var apgūt orientēšanās pamatus un tos pielietot trasē,” stāsta V.Veļķeris. Viņš aicina ikvienu izmantot, šo iespēju, īpaši skolēnus. Pēdējie divi “Horizonta” posmi norisināsies Gaujienā (18.septembrī) un Apes apkārtnē (25.septembrī).