Izcīna vēsturisku uzvaru

Ilze Bogdanova

2012. gada 2. jūlijs 10:41

966

Pagājušajā nedēļā Alūksnē notika X Baltijas valstu karavīru sporta spēles. Tās pulcēja vairāk nekā 200 karavīrus un jaunsargus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tostarp arī alūksniešus.

Spēļu dalībnieki sacentās vairākās disciplīnās: minifutbolā, strītbolā, šahā, vasaras biatlonā, pludmales volejbolā, militārajā stafetē, svaru bumbu celšanā, sporta makšķerēšanā, virves vilkšanā un pneimatiskajā šaušanā.

Lai gan nozīmīgas bija visos sporta veidos gūtās uzvaras, lielākā uzmanība pievērsta minifutbolam. “Ja citos sporta veidos galveno lomu spēlē sportista individuālā  meistarība, tad minifutbolā uzvaras tiek kaldinātas ar komandas darbu,” uzsver Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skolas fiziskās sagatavošanas instruktors virsseržants Igors Krūmiņš.

Sakarā ar Kājnieku skolas komandas izcīnīto uzvaru NBS čempionātā telpu futbolā, I.Krūmiņam uzticēti minifutbola trenera pienākumi un Latvijas komandas sastāva veidošana. Komandas kodols sastāv no pašmāju sportistiem, tajā ir Dairis Nalivaiko, Valdis Locāns, Aleksejs Solovjovs, Rolands Ozoliņš un Toms Cinglers. Klāt pieaicināti vēl četri futbolisti, kas savulaik spēlējuši Kājnieku skolas komandā, bet šobrīd dienē citur - Edgars Kleins, Artjoms Kononovičs, Māris Lipenīts un Edmunds Kokarēvičs.

Pirmā spēle aizvadīta pret Igauniju. “Otrā puslaika beigās bijām vadībā ar 2:1, bet tad igauņi izlīdzināja rezultātu,” komentē I.Krūmiņš. Spēlē starp Igaunijas un Lietuvas izlasēm igauņi lietuviešiem piekāpās ar 1:6. Pēdējo spēli nācās aizvadīt Latvijai ar Lietuvu. “Lai iegūtu 1.vietu, mums atlika izcīnīt uzvaru ar jebkādu rezultātu,” skaidro treneris.

Pirmie vārtus guva lietuvieši, taču līdz puslaika beigām Latvijas komanda panāca izlīdzinājumu. Pirmais puslaiks beidzās ar 1:1. Identiska situācija atkārtojās arī otrajā puslaikā, kad vadībā ar 2:1 atkal izvirzījās lietuvieši. “Mums vairs nebija ko zaudēt. Visa komanda pēdējiem spēkiem devās pēdējā triecienā. Apmēram četras minūtes pirms spēles beigām mēs izlīdzinājām rezultātu, bet pēdējās sekundēs guvām trešos un izšķirošos vārtus,” atklāj I.Krūmiņš.

Šī ir pirmā reize, kad Baltijas valstu karavīru sporta spēļu 10 gadu pastāvēšanas vēsturē Latvijai izdodas izcīnīt 1.vietu minifutbolā. “Tās sajūtas ir neaprakstāmas! Šīs ir jubilejas sporta spēles, kas notiek Alūksnē. Un, pateicoties mums, tiek izcīnīta vēsturiska uzvara!” lepojas treneris. Viņš piebilst, ka alūksnieši minifutbola komandas sastāvā iekļauti gandrīz visās spēlēs, tāpēc šī uzvara uzskatāma par iepriekšējo gadu darba augļiem.