Startē Eiropas čempionātā

Ilze Bogdanova

2012. gada 23. maijs 12:26

470

Zviedrijā notikušais Eiropas čempionāts orientēšanās sportā Latvijas izlasei beidzies ar 6.vietu vīriešu komandu stafetē. Cīņā par medaļām devās Mārtiņš Sirmais, Kalvis Mihailovs un alūksnietis Edgars Bertuks.

Stafetes sākums komandai izdevās veiksmīgs. Pirmais distancē devās E.Bertuks, kurš finiša taisni šķērsoja 2.vietā. Stafeti M.Sirmajam alūksnietis nodeva, tikai par sekundi atpaliekot no sacensību līderiem – Francijas komandas.

Lai gan M.Sirmais distancē no konkurentiem neatpalika, pēc otrā etapa komanda ieņēma 4.vietu. Distancē dodoties pēdējā etapa veicējam K.Mihailovam, komanda līderiem piekāpās tikai par sešām sekundēm. Distances lielāko daļu K.Mihailovs turējās kopā ar līderu grupu, taču tās izskaņā pieļautā kļūda liedza turpināt cīņu par medaļām. Sacensību uzvarētājiem Latvijas pārstāvji piekāpās par 2:37 minūtēm, iegūstot augsto 6.vietu.

No individuālajiem pārbaudījumiem E.Bertuks startēja vidējā un garajā distancē, no kurām abās viņš kvalificējās A finālam. Bez alūksnieši to spēja izdarīt tikai vēl viens Latvijas pārstāvis – Mārtiņš Sirmais. Sacenšoties vidējā distancē, ātrākais no abiem bija E.Bertuks. Viņš finišēja 28.vietā, no uzvarētāja atpaliekot nedaudz vairāk par četrām minūtēm. M.Sirmais palika 37.vietā. Savukārt garajā distancē ātrāks bija M.Sirmais. Viņš ieguva 11.vietu, bet E.Bertuks – 23.vietu.

Jāpiebilst, ka Eiropas čempionāts nav vienīgās sacensības, kurās nedēļas nogalē pārstāvēti pašmāju orientieristi. Sestdien Jaunkalsnavā notika Latvijas sporta veterānu 49.sporta spēles orientēšanās sportā, kurā pārstāvēts bija arī Apes novads. Komandā startēta Edmunds Zvaigzne (V50), Māris Vabulnieks (V45), Raivis Kalniņš (V35), Viesturs Dandens (V50), Līga Vabulniece (S40), Ineta Riepniece (S50) un Atis Kalējs (V40).

Visaugstākās pozīcijas senioru konkurencē izcīnīja E.Zvaigzne un M.Vabulnieks, no kuriem abi kļuva par sacensību laureātiem. E.Zvaigzne ieguva 2.vietu, bet M.Vabulnieks – 3.vietu savā vecuma grupā. Pārējiem sacensības beidzās ar sekojošiem rezultātiem: R.Kalniņš – 7.vieta, V.Dandens – 10.vieta, L.Vabulniece – 10.vieta, I.Riepniece – 13.vieta. A.Kalēja rezultāts izlaista kontrolpunkta dēļ netika ieskaitīts. Kopvērtējumā komanda ieguva 17.vietu gandrīz 30 dalībnieku konkurencē.