Aizej tur - nezin kur, atnes to - nezin ko
Šajā skaitāmpantiņā ietvertā jēga lieliski atbilst nosacījumiem, kurus diemžēl stūrgalvīgi turpina izpildīt daļa Latvijas iedzīvotāju, kas mūžīgi piemirst, ka par brīvu šajā pasaulē ir tikai siers peles slazdā un arī tikai otrajai pelei.
Neskatoties uz vairākkārtējiem policijas, plašsaziņas līdzekļu un dažādu organizāciju izteiktiem vairākkārtējiem brīdinājumiem nepakļauties vilinošu akciju piedāvājumiem un paziņojumiem par milzu laimestiem, iedzīvotāji turpina akli ticēt „likteņa dāvanām" un, saņemot vilinošu piedāvājumu e - pastā, mobilajā telefonā vai vienkārši ierakstītā vēstulē, ir gatavi izpildīt dīvainus nosacījumus, šķirties no prāvām naudas summām un gaidīt lielos miljonus... Līdz beidzot nāk skarbā apjausma, ka esi pamatīgi apmuļķots un tad nu atliek vien sirsnīgi noraudāt pa rūgtai asarai un ironiski pasmaidīt pašam par sevi, jo NEVIENS taču ar varu Tevi uz banku nevilka, uz e-pastu atbildēt nespieda un piedāvāto mobilā telefona atjaunošanas karti arī nelika pirkt!!!
Valsts policijas Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektore Sanita Briede,kas izmeklē šādu gadījumus, min vairākus piemērus, kad iedzīvotāji pēc tam, kad kļuvuši par krāpniecisko darījumu upuriem, vērsušies pēc palīdzības policijā.
Tā 2009. gada decembrī uzsākts kriminālprocess pēc KL 19. nodaļas, kad par „bez vainas vainīgo" kļuvis cilvēks, kurš lētticīgi izpildījis svešas personas e - pastā sniegtos norādījumus un bankā iesniedzis viltotus ceļojumu čekus cerībā saņemt solīto starpniecības naudu- 10% no darījuma summas. Šo savādo „darba piedāvājumu" vīrietis bija atradis ievietotu interneta mājas lapā www.jobinlatvia.com. Atliek vien apbrīnot, cik vieglprātīgi mēs uz šādām adresēm nosūtām savus pases datus, personas kodus, dzīvesvietas adreses utt., kas vēlāk tiek izmantoti krāpniecisku darījumu veikšanai. Tāpat nepārdomāti aizpildām un parakstām finanšu dokumentus, kas jau attiecīgi ir krimināli sodāms pārkāpums! Jo skumjāku visu šo teātri padara fakts, ka vēlāk krāpniekam ir maz ko pārmest!!! Cietuši paši pilnīgi vieglprātīgi un BRĪVPRĀTĪGI veikuši visas darbības! Neviens nedraudēja, nespieda, nelika, tikai piedāvāja. Krāpnieki to lieliski izmanto un par izdarīto maksā ne jau viņi!
Citā gadījumā kāds vīrietis, saņemot e- pastā paziņojumu par laimestu 500 000 Lielbritānijas sterliņa mārciņu apmērā, dodas uz banku un nedomājot uz norādīto kontu pārskaita prasītās kurjera pakalpojumu izmaksas - 442 latus un 67 santīmus ( konvertējot prasītās 500 sterliņa mārciņas)!!!!! Un krāpniecību lētticīgais „laimētājs" atklāja tika tad, kad pēc nedēļas no mahinatora saņēma vēstuli ar informāciju, ka uz iespaidīgo naudas pārvedumu ir uzlikt arests ( it kā „cīņas ar terorismu" vārdā) un norādi, ka, lai arestu noņemtu, uz minēto kontu jāpārskaita vēl 2 tūkstoši četri simti sterliņa mārciņu!!!! Tas nu „vienkāršam latvietim" bijis par daudz un viņš pēc palīdzības griezies policijā. Varam tikai minēt, ar kādiem „piedāvājumiem" klajā nāktu „loterijas organizētājs", ja vīrietim arī šī nauda dīvainā kārtā būtu atradusies un viņš pārskaitījumu būtu veicis!!!
Par leģendu jau kļuvušas īsziņas mobilajā telefonā ar norādi, ka pret solīto vairākus simtus latu lielo laimestu jānosūta vien dažus latus vērti atjaunošanas karšu kodi!
Neticēsiet, bet TAS NOTIEK LATVIJĀ!
Un varam tikai prognozēt, cik šādu gadījumu paliek noklusēti, jo liela daļa iedzīvotāju, kas kļuvuši par mahinatoru upuriem, būtu gatavi drīzāk aiz kauna zemē ielīst nekā stāstīt citiem par savu apbrīnojamo lētticību!!!
Policija atkārtoti griežas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu un atgādinājumu, kam noteikti jāpievērš uzmanība, pirms iesaistīties tamlīdzīgās „akcijās":
1. Piezvanīt uz mobilo telefonu informatīvajiem tālruņiem, lai uzzinātu, vai un kādas akcijas tiek rīkotas.
2. Konsultēties vismaz ar draugiem un paziņām, ko viņi domā par dīvaino paziņojumu jūsu e - pastā vai saņemtajā sūtījumā. Ideālā variantā, un, ja vēlme „atrakcijās" piedalīties ir tik milzīga, pirms uzsākat kādas darbības, vēlams konsultēties ar juristu.
3. Izmantojiet interneta piedāvātās iespējas, lai pārliecinātos par firmas eksistenci, darbības jomām un piedāvājumiem.
4. Pieaugušajiem bērniem vajadzētu šādu „akciju" bīstamību un esamību pārrunāt ar saviem vecākiem un radiem ( cienījamos gados) , lai brīdinātu par iespējamiem krāpnieciskiem gadījumiem
5. Desmit reizes nomērīt, pirms griezt
Kategorijas
- Laikraksta sludinājumi
- Pērk
- Pārdod
- Dažādi
- Pakalpojumi
- Maina
- Izīrē
- Vēlas īrēt
- Dāvinu
- Darbs - meklēju
- Darbs - piedāvāju
- Pazudis / Atrasts
- Līdzjutība
- Sludinājumi
- Transports
- Nekustamais īpašums
- Darbs un izglītība
- Izklaide
- Mājdzīvnieki
- Dažādi
- Mājsaimniecība
- Lauksaimniecība
- Labsajūta un veselība
- Celtniecība
- Elektronika
- Pērk
- Pārdod
- Forums
- Mana dzīvesvieta
- Cilvēki
- Izklaides iespējas
- Sanāca kā vienmēr...
- Ir ko teikt?
- Izklaide un kultūra
- Transports un satiksme
- Pilsēta
- Darba devēji
- Citos portālos
- Diena.lv
- Db.lv
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Sarunas par dzīvi
- Latvija pēc 90
- 8778
- Konkursi
- Mīlestības stāstu konkurss
- Blogi
- Afiša
- Koncerti
- Teātra izrādes
- Izstādes
- Sports
- Balles un diskotēkas
- Bērniem
- Filmas
- Citi pasākumi
- Dievkalpojumi
- Jauniešiem
- Senioriem
- Svētki
- Piemiņas pasākumi
- Izlaidumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Cope un medības
- Dzive laukos
- Veselība
- Sports
- Politika
- Vēlēšanu ziņas
- 10. Saeimas vēlēšanas
- 11. Saeimas vēlēšanas
- Kultūra
- Konkursi
- Vietējās ziņas
- Skolu ziņas
- Pasaules ziņas
- Latvijas ziņas
- Policijas ziņas
- Skola Kanaviņu kalnā
- Senioriem
- Vēlēšanas 2017
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Statiskas lapas
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Teritoriālās reformas krustcelēs
- Izklaide
- 13. Saeimas vēlēšanas
- Slēpņošanās spēle "Discover the city"
- Koronavīruss
- "Unikālas kultūras tradīcijas Alūksnes un Apes novadu pierobežā"