Noskaidro uzvarētājus

Ilze Bogdanova

2012. gada 3. maijs 07:32

987

Šīgada Alūksnes un Apes novadu čempionāts florbolā vīriešiem beidzies ar „Gaujienas – Juniora” uzvaru, kas finālā uzveica „Zeltiņus”.

Izšķirošā spēle par čempiona titula iegūšanu ritēja punkts punktā. Līdzko kāda komanda bija izvirzījusies vadībā, tā otra steidzās rezultātu izlīdzināt. Spēles liktenis izšķīrās četras minūtes pirms beigām, kad „Gaujienas – Juniora” spēlētājs Ritvars Ņeupakojevs guva trešos vārtus komandas labā. „Zeltiņiem” tā arī neizdevās atspēlēties, piekāpjoties pretiniekiem ar 2:3 un kļūstot par 2.vietas ieguvējiem. Spēlē par 3.vietu uzvaru ar 5:2 izcīnīja „Ideja”, kas izrādījās pārāka par „Liepnu”.

Lai gan sieviešu konkurencē uzvarētājas tika noskaidrotas divu apļu summā, sportiskās intrigas netrūka arī šajās spēlēs. Par sieviešu komandu finālu uzskatāma spēle starp „Api” un „Ilzeni”. Pirmā apļa savstarpējā spēlē uzvaru ar 3:1 izcīnīja ilzenietes. Lai apsteigtu pretinieces un iegūtu čempionu titulu, apenietēm vajadzētu uzvarēt ar vismaz trīs vārtu pārsvaru. Izšķirošajā spēlē pirmā trešdaļa beidzās ar 2:1 ilzeniešu labā, taču prieki par iespējamo uzvaru nebija ilgi – jau nākamās trešdaļas otrajā minūtē „Ape” panāca izlīdzinājumu un guva vienu vārtu pārsvaru. Pēdējā trešdaļā viņas pārsvaru palielināja par vēl diviem vārtiem, uzvarot spēlē ar 5:2 un kļūstot par šīgada čempionēm. Līdzšinējām līderēm nācās samierināties ar 2.vietu, bet 3.vietu ieguva komanda „Klondaika”.

Abu čempionāta uzvarētāju pārstāvji atzīst, ka sacensību iznākums ir negaidīts, taču patīkams pārsteigums. „Līdz pat pēdējam momentam neticējām, ka varam uzvarēt. Likās, ka tas nav iespējams,” atzīst „Apes” spēlētāja Ilze Latika. Ilzenietes trenējas regulāri, taču „Apes” spēlētājām izdodas sanākt kopā tikai spēļu dienās. Šī iemesla dēļ komandai uzvara nav bijusi ne prātā, jo licies nereāli pieveikt meitenes, kas čempionātam gatavojas mērķtiecīgi. „Apes” spēlētāja Evija Leoska uzskata, ka izšķirošā nozīme, visticamāk, bijusi komandas saliedētībai. „Mūsu lokā bija ļoti laba atmosfēra. Mēs nemeklējām vainu par neveiksmēm citos, bet gan baudījām spēli un cīnījāmies, cik vien tas ir mūsu spēkos,” viņa saka. Ar līdzīgu attieksmi centušies spēlēt arī „Gaujienas – Juniora” pārstāvji, lai gan, kā atzīst tās pārstāvis Ričards Šurkins, viegli nav gājis.

„Spēle bija ļoti intensīva. Ne mirkli nedrīkstēja atslābt. Kad pēdējā periodā dabūjām noraidījumu un nācās spēlēt mazākumā, pie mūsu vārtiem izveidojās daudzas bīstamas situācijas. Uzvaras garšu sajutām tikai tad, kad tā jau bija izcīnīta un mēs varējām atviegloti uzelpot,” viņš stāsta. Iepriekšējos gados komanda „Gaujiena – Juniors” atradusies turnīra tabulas lejasgalā. Jautāts, kas šogad ļāvis aizcīnīties līdz finālam, R.Šurkins norāda, ka tie ir četri iepriekšējo gadu čempioni no Gaujienas „Dzintariem”. Viņi nolēma pievienoties, jo pašiem sava komanda nav izveidojusies. „Viņu pievienošanās komandai daudz deva. Ne tikai spēcīgāka sastāva ziņā, bet arī pārliecībā par saviem spēkiem – bijām drošāki. Pat tad, ja nākamajā Gaujienu atkal pārstāvēs divas komandas, mēs noteikti spēlēsim jau ar citādāku attieksmi,” viņš atzīst.

Bez jau pieminētajiem komandā „Ape” spēlēja Kristiāna Oto, Ieva Palkavniece, Zane Repule, Laura Jaunzeme, Vineta Kalniņa, Santa Sāre, Monta Sondore, Liāna Krutkina, Dace Paiķena, Undīne Ābolkalne un Gunda Purakalne. Savukārt komandā „Gaujiena – Juniors” spēlēja Aivis Lūsis, Jānis Stūrītis, Mikus Rožkalns, Klāvs Riepnieks, Edgars Kurlovičs, Ilmārs Pētersons, Sandis Bauskis, Jānis Guoģis, Oskars Laucis, Roberts Dulēvičs, Ritvars Ņeupakojevs, Toms Dandens, Kristaps Bērziņš un Nauris Guoģis. Par sieviešu čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ilze Latika. Par vīriešu komandu labākajiem spēlētājiem atzīti Jānis Štrauss („Liepna”), Andis Bukalders („Ideja”), Ivars Laiva („Zeltiņi”) un Edgars Kurlovičs („Gaujiena – Juniors”). Turnīra vērtīgākā spēlētāja titulu saņēma Raitis Teterovskis („Ideja”), bet par rezultatīvāko spēlētāju atzīts Ritvars Ņeupakojevs („Gaujiena – Juniors”).