Tuvojas florbola čempionāta fināls

Ilze Bogdanova

2012. gada 27. aprīlis 07:52

1352

Noslēgumam tuvojas Alūksnes un Apes novadu čempionāts florbolā. Svētdien, 29.aprīlī, komandas aizvadīs pēdējās spēles, kuru izskaņā tiks kronēti jaunie čempionāta uzvarētāji.

Sacensību organizators Juris Ozoliņš informē, ka iespēju cīnīties par medaļām ieguva “Gaujiena – Juniors”, “Zeltiņi”, “Liepna” un “Ideja”. Labāko četrinieks noskaidrots pēc ceturtdaļfināla un pusfināla spēlēm, kas notika pagājušās nedēļas nogalē.

Ceturtdaļfinālu atklāja “Liepna” un “Vidaga”. “Spēles sākums pieder “Liepnas” komandai – kā jau apakšgrupas uzvarētājiem. Viņi izvirzās vadībā ar 3:0. Laikam jau noticēja vieglai uzvarai, taču tā nedomāja “Vidagas” komanda. Neatlaidīgi cīnoties, viņi izlīdzina rezultātu, kā arī izvirzās vadībā un notur pozīcijas līdz spēles pēdējai minūtei. Briest pārsteigums, taču, pārlieku aizrāvušies uzbrukumā, “Vidaga” nespēj kavēt viena no čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem Kārļa Jakobsona izrāvienu. Vienu minūti pirms spēles beigām viņš izlīdzina rezultātu. Papildlaika pirmā minūte ir laimīga “Liepnas” komandai, kas uzvar ar 6:5 un iekļūst pusfinālā,” komentē J.Ozoliņš.
Sacensību galvenais tiesnesis Modris Račiks atklāj, ka ne mazāk spraigas izvērtās pārējās ceturtdaļfināla spēles. “Ikviena no ceturtdaļfināla komandām varēja kļūt par čempioniem. Visas spēles bija ļoti līdzīgas, izņemot spēle starp “Ideju” un “Api”. Lai gan sākumā šīs spēles iznākumu varēja prognozēt vismazāk, tā vienīgā beidzās ar pilnīgu sagrāvi – “Ideja” uzveica “Api” ar 12:2,” viņš iepazīstina. Pārējās divās ceturtdaļfināla spēlēs uzvarēja “Zeltiņi”, kas ar 7:3 pieveica “Liepnu – Garaiskalnu”, un “Gaujiena – Juniors”, kas ar 7:3 uzveica “Klondaikas Zvaigznes”.
Savukārt pusfināla spēles nākamajā dienā izšķīra, kura komanda turpinās cīņu par uzvaru čempionātā. Spēlē starp “Gaujienu – Junioru” un “Liepnu” pārāki ar 5:3 bija gaujienieši. Otrā spēlē “Zeltiņi” uzvarēja “Ideju” ar 5:4. Līdz ar to cīņu par čempionu titulu turpinās “Gaujiena – Juniors” un “Zeltiņi”, bet abas zaudējumu piedzīvojušās komandas – par iekļūšanu labāko trijniekā. Svētdien pirmo spēļu apli aizvadīja sieviešu komandas: “Ape”, “Ilzene” un “Klondaika”. Ar abām uzvarām spēles beidzās ilzenietēm, kas “Klondaiku” uzvarēja ar 3:2, bet “Api” – ar 3:1. Spēlē starp “Api” un “Klondaiku” pārākas ar 3:2 bija apenietes.

Vērtējot komandu sniegumu, M.Račiks uzteic ilzeniešu progresu. “Pagājušajā gadā viņas palika pēdējās, bet šogad jau uzvarēja abas pretinieces,” viņš spriež. Progress vērojams arī vīriešu komandu sniegumā. M.Račiks uzskata, ka tajā var gūt apliecinājumu sporta zāļu lietderībai. “Tajās vietās, kur sporta zāles ir augstā līmenī un tās pieejamas sabiedrībai, spēlētāju līmenis ir acīm redzami audzis,” viņš klāsta. Līdzīgi kā ceturtdaļfināla un pusfināla spēles neprognozējamas solās būt arī pēdējās spēles, kas tiks aizvadītas Apes sporta zālē. Pulksten 10.00 sāksies sieviešu komandu, bet pulksten 13.00 – vīriešu komandu spēles. Spēļu izskaņā plānota apbalvošana.