Apē aizvadīts velomaratons

Agita Bērziņa

2013. gada 28. maijs 14:49

250

Apē notika Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) maratona otrais posms un “Vaidavas kausa “ izcīņa velomaratonā. 480 velobraucēju vidū bija visu triju Baltijas valstu sportisti.

Pieveicot  šī posma tradicionālo  rīkotāju - “Motoklubs Ape” veidoto distanci, kas bija izveidota  Apes un Alūksnes novadu, kā arī  Igaunijas  puses pielijušajās  takās, sportisti  izbaudīja   gan skaistu dabas skatus, gan stāvus kalnus un lejas, gan  arī  forsēja strautus un Vaidavas upi.  „Daudzi no sportistiem un sacensību dalībniekiem jau zina- ja sacensības būs Apē, tad tas būs kas īpašs. Tā ir ne tikai vienīgā trase Latvijā, kas vijas arī pa Igaunijas teritoriju, bet arī ļoti īpaša reljefa ziņā, kas var tikt vērtēts kā viens no visgrūtākajiem Latvijā,” norāda  sacensību trases autors Mairis Levans, Stāšanās uz starta līnijas šoreiz bija lielāks izaicinājums kā citreiz - visu rītu bija lijis un pavēss.

Elites grupā 57 km garo Vivus.lv maratona distanci  piekto gadu  pēc kārtas visātrāk veica un “Vaidavas kausu” izcīnīja  Dmitrijs Sorokins. Viņš  uzrādīja  laiku 2:16:02 un  izcīnīja arī “Yuasa Kalnu karaļa” titulu starpfinišā. Dmitrijs Sorokins Apē uzvarēja piekto reizi! Par nākamajām vietām līdz pēdējiem distances kilometriem  cīnījās vairāki sportisti, no kuriem spēcīgākie izrādījās  Oļegs Meļehs un Ervīns Smoļins . Sievietēm maratona absolūtajā vērtējumā uzvarēja un kopvērtējuma  līderes pozīciju saglabāja Dana Rožlapa . Otrā finišēja  Līga Šmite, aiz viņas – Lija Laizāne.

Maratonā dažādās grupās startēja arī Alūksnes un Apes novadu riteņbraucēji. V14 grupā veicot 35 kilometrus 7.vietu ieguva Dāvis Korsītis, junioru konkurencē nobraucot 50 kilometrus uzvaru izcīnīja Rolands Zarītis. Vīri konkurencē veicot arī maratona distanci 14.vieta Reinim Marksam, bet 38.vieta Raivim Levanam. V50 grupā 2.vieta Viesturam Kazainim, bet Gunāram Rozenbergam 3.vieta. Tautas klasē kungiem 39.vieta Rolandam Laivam, 63.vieta Aināram Voltam, 79.vieta Gundaram Levanam, bet 97.vieta Gintam Harju. Sieviešu konkurencē S45 grupā 1.vieta Anitai Muižniecei.

Daudz pašmāju dalībnieku bija Superior bērnu braucienā, kurā  savam vecumam atbilstošas distances veica bērni no 3 līdz 12 gadiem. 2008. - 2009. gadā dzimušu meiteņu konkurencē 1.vieta Laurai Kranātei no Apes. 2006. - 2007. gadā dzimušu meiteņu konkurencē 1.vieta apenietei Natālijai Kranātei, bet 2.vieta Karlīnai Laivai no Ilzenes. 2001. – 2003.gadā dzimušu meiteņu konkurencē 3.vieta Nadīnai Bērziņai no Apes, 4.vieta Aurēlijai Voltei no Jaunlaicenes, bet alūksnietei Vanesai Polnai 9.vieta. Zēnu konkurencē šajā vecuma grupā Apes puišiem Renāram Jakovļevam 2.vieta, Niklāvam Korkunovam 4.vieta, Tomam Renardam Gailītim 6.vieta un Kristeram Ivanovam 10.vieta.

Nākošais maratona posms norisināsies Talsos 30.jūnijā.