Mūsējie startē Baltijas čempionātā

Agita Bērziņa

2013. gada 24. maijs 10:02

231

Baltijas čempionātā orientēšanās sportā Latvijas izlases sastāvā startēja trīs orientēšanās kluba “Alūksne – Ape” orientieristi. Latvijas izlases sportisti kopā izcīnīja piecas zelta medaļas garās distances un stafešu sacensībās un kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā aiz Lietuvas orientieristiem.

Čempionātā startēja komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Sanktpēterburgas apgabala.
Sacensību pirmajā dienā dalībnieki sacentās garajā distancē. Jauniešu grupā līdz 16 gadu vecumam alūksnietis Jānis Veļķeris nedaudz vairāk kā 6 kilometrus garo distanci veica stundā 8 minūtēs 2 sekundēs un ierindojās 22.vietā 24 dalībnieku konkurencē. Labāk veicās mūsu vīriešu elites sportistiem. 13,9 kilometrus garo distanci pasaules orientēšanās čempions Edgars Bertuks no Strautiņiem veica stundā 21 minūtē 58 sekundēs. Šāds rezultāts ļāva viņam kāpt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. E.Bertuks uzvarētājam Igaunijas pārstāvim Timo Sildam no OK “Alūksne – Ape” piekāpās 2:39. Gaujienietis Jānis Kūms distanci veica kā astotais, no uzvarētāja atpaliekot 6 minūtes 45 sekundes.
Otrajā dienā stafešu sacensībās vīriešu elitē Latvijas komanda, kurā startēja J.Kūms, E.Bertuks un Mārtiņš Sirmais, izcīnīja sudraba medaļu. Savukārt J.Veļķeris kopā ar komandas biedriem Kristeru Aparjodu un Ilgvaru Cauni M16E grupā ieguva 5.vietu. “Baltijas čempionāts sportistiem bija kā atskaites punkts un vērtējums padarītajam treniņu darbam pirms atbildīgajiem startiem vasaras sezonā. Atskaite izdevās, un jāteic, ka puiši ir ļoti labā sportiskajā formā. Tagad viņiem gaidāmi atbildīgi starti par iekļūšanu Latvijas izlasē dalībai Pasaules čempionātā. Šajā čempionātā sportisti parādīja, ka ir bijis labs treniņu darbs un uz kopējā konkurences fona panākumi ir vērā ņemami,” komentē V.Veļķeris.